RALLY OBEDIENCE (RALLY O)

Rally Obedience to dyscyplina sportowa dla psów, która powstała w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych i opiera się na komunikacji oraz na dobrej zabawie! Została stworzone przez Charlesa L. Kramera, aby kształtować pozytywną relację między przewodnikiem, a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Rally-O to psi sport, który łączy elementy psiego posłuszeństwa oraz agility, czyli skoków przez przeszkody, ale w przeciwieństwie do psiej agility, nie skupia się na szybkości wykonywania ćwiczenia, ale na synergii między psem a opiekunem.

Zadania do wykonania w Rally O są bardzo użyteczne w życiu codziennym z psem, bo kto nie chciałaby nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy, podszlifować przywołania czy skupienia uwagi?

Drużyna – przewodnik i pies – mają za zadanie pokonać tor złożony z różnych ćwiczeń, tzw. stacji.  Pojawiają się takie proste zadanie jak siad, leżeć, zostań czy chodzenie przy nodze, ale też trudniejsze, jak skomplikowane slalomy, przywołanie połączone ze skokiem przez przeszkodę. Podstawą Rally Obedience jest seria znaków opisowych do ćwiczenia, które są układane w sekwencję w celu utworzenia ścieżki w oparciu o trudność i doświadczenie zespołu przewodnika psa.

Szkolenie Rally Obedience ma wiele praktycznych zastosowań, w tym ćwiczenie  intelektualne dla psa, zwiększoną niezawodność wypracowanych zachowań, haseł w różnych sytuacjach, lepszą koncentrację i oczywiście silniejszą więź między Tobą a Twoim psem.

Ten sport to świetny progres dla tych, którzy ukończyli podstawowe szkolenia i szukają dodatkowych treningowych doświadczeń i wyzwań.

Na zajęcia zapraszamy psy od 6 miesiąca życia do późnej starości. Ten kurs to świetna opcja kontynuacji po szkoleniach ogólnych (Psie przedszkole, Spacero Umilacz, Kultura Osobista, zajęcia indywidulane).

Behawiorystyka

Medyczne względy noszenia szelek

Pies, który czuje presję na szyi,  nawet delikatny nacisk na gardło i tarczycę- wchodzi w tryb walki lub ucieczki- tak działa jego neurofizjologia. W związku ...
CZYTAJ DALEJ →
Wszystkie

Zespół dysfunkcji poznawczej u psów

Czy Twój pies ma zespół dysfunkcji poznawczej> Jak go rozpoznać, jak mu zapobiec, jak sobie z nim radzić. Zespół dysfunkcji poznawczej u psów jest potocznie ...
CZYTAJ DALEJ →
Dzień Dobry TVN

Patriarchat- mamy z tym problem!

Patriarchat- mamy z tym problem! Pracując z ludzmi jako socjoterapeutka, a teraz behawiorystka, z przykrością stwierdzam, że patriarchat nadal utrudnia naszą pracę, utrudnia wchodzenie ludziom ...
CZYTAJ DALEJ →