CZĘŚĆ TEORETYCZNA
Kursanci muszą przyswoić sporą porcję wiedzy teoretycznej, która jest tak wyselekcjonowana, by umożliwić prowadzenie efektywnej terapii psa. Kursanci otrzymują materiały w formie wydrukowanej i w formie nagrań. Te treści kursanci muszą przyswoić i zaliczyć. Do każdego modułu teoretycznego kursanci otrzymają ćwiczenia i testy obowiązkowe do wypełnienia.
TEORIA. KURS ZAWIERA NASTĘPUJĄCE MODUŁY TEMATYCZNE:
Egzamin teoretyczny
Do zaliczenia części teoretycznej wymagane jest zdanie egzaminu teoretycznego na końcu kursu, należy zdać minimum na 81%.
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
Czerpiąc z innych nurtów psychologii niż behawiorystyka rozwijamy swój wachlarz pracy, możemy skuteczniej pomagać psom. Korzystamy z terapii systemowej, terapii schematów, teorii poliwagalnej, terapii poprzez ciało i wreszcie koncentrujemy się na procesie samoregulacji- dzięki eklektycznym podejściu do pracy z psem i jego opiekunem, możemy dokonać pięknych i trwałych zmian w jakości życia psa i opiekuna.
Praca z opiekunem i jego psem to proces otwarty, interdyscyplinarny. W praktyce łączymy pracę nad wspierającą relacją i budowanie nowych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami jak i pracę z obszarami doświadczeń, które są odbierane jako traumatyczne i bolesne. Koncentrujemy się na relacji zachodzącej pomiędzy sposobem doświadczania otaczającego świata psa i opiekuna, a ich możliwościami rozwoju oraz możliwością zmiany zachowania i poszerzenia możliwości wyboru w konkretnych sytuacjach. W pracy z psem korzystamy z terapii poznawczo-behawioralnej, terapii zorientowanej na proces, terapii systemowej, terapii schematów, teorii poliwagalnej, integracji sensorycznej i wielu innych. Nasze mocne fundamenty z kursu trenerskiego pozwolą nam rozwinąć skrzydła o te dodatkowe perspektywy naukowe.
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA SKŁADA SIĘ Z:
ETAP 1: OBSERWACJA PRACY BEHAWIORYSTY Z KLIENTEM I JEGO PSEM
UCZESTNICZENIE I OBSERWACJA WARSZTATÓW PSIE ROZMOWY I ANALIZA KAŻDEGO SPOTKANIA.
NAUKA INTERPRETOWANIA ZACHOWANIA PSÓW W KONTEKŚCIE KOMUNIKACJI PIES-PIES, PIES CZŁOWIEK
ETAP 2: UCZESTNICZENIE W TERAPII ZACHOWAŃ PIĘCIU PSÓW PRZEPROWADZONYCH W TRAKCIE 5 TYGODNI.
Schemat pracy terapeutycznej:
Spotkanie nr 1.
Pierwsze spotkanie z opiekunami ich psem, które będzie trwało około 3,5 godziny. Praca z opiekunem i psem potrwa 2 h plus omówienie 1,5 h. Podsumowania wnioski i pytania po spotkaniu. Wspólne (z podziałem obowiązków) przygotowanie pierwszych zaleceń dla opiekuna. Wspólne monitorowanie pracy klienta za pośrednictwem interpretacji jego filmików i dzienniczków treningowych.
Spotkanie numer 2.
Rozwijanie warsztatu pracy podtrzymanie lub zmiana założeń dotyczących terapii i postępowania. Spotkanie prowadził Sonia Maciuszek przy obecności kursantów. Wspólne zalecenia, ćwiczenia i dzienniczki treningowe dla opiekuna i psa.
Spotkanie numer 3.
Rozwijanie umiejętności opiekuna odnośnie trenowania i terapii zachowań w kontekście własnego psa. Pogłębienie i poszerzenie treningu i terapii psa. Wspólne zalecenia, ćwiczenia i dzienniczki treningowe dla opiekuna i psa.
ETAP 3: SAMODZIELNA PRACA Z KLIENTEM POD OKIEM BEHAWIORYSTY
Zaliczenie części praktycznej
CERTYFIKAT
DYPLOM
Jeśli masz wątpliwości czy to szkolenie jest dla Ciebie odpowiednie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo - chętnie doradzimy: 513-922-242, info@psi-ekspert.pl