0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

KURS BEHAWIORYSTY

Kurs na Behawiorystę psów i Psiego psychologa

KURS NA DYPLOMOWANEGO Behawiorystę psów i Psiego psychologa

NAJBLIŻSZE KURSY:

BEHAWIORYSTA PSÓW, PSI PSYCHOLOG – 
WRZESIEŃ 2023 - BRAK WOLNYCH MIEJSC
WRZESIEŃ 2024 - REKRUTACJA TRWA
zapisz się
Więcej o Kursie
To kurs dla absolwentów naszego kursu Trener Szkolenia Psów. Ponieważ trzymamy bardzo wysoki poziom naszego kursu trenerskiego, na kurs na BEHAWIORYSTA PSÓW, PSI PSYCHOLOG- przyjmujemy wyłącznie absolwentów naszego Kursu Trenerskiego. Jeśli kursantowi brakuje jakiegoś zaliczenia z kursu trenerskiego, może rozpocząć kurs na behawiorystę, psiego psychologa, ale będzie musiał zaliczyć wszystkie zadania z kursu trenerskiego, by otrzymać dyplom BEHAWIORYSTA PSÓW, PSI PSYCHOLOG.

Ukończenie kursu Trener Psów daje fantastyczną bazę do pracy z psami. Nasz kurs trenerski jest bardzo bogaty i duża jego część to zagadnienia z typowej behawiorystyki psów. Na kursie trener psów poświęcamy też dużo uwagi terapii psów problemowych, których już nie będziemy poruszać na kursie na behawiorystę, psychologa.

Kurs dający podwójny tytuł- “Behawiorysta psów”, “Psi Psycholog” i dwa ozdobne dyplomy.
Dlaczego podwójny tytuł? Dlaczego behawiorystka jest niewystarczająca w pracy z psami? Tutaj przeczytasz na naszym blogu.

Czerpiąc z innych niż psychologia behawioralna nurtów psychologii i psychoterapii, takich jak: terapia systemowa, terapia schematów, teorii poliwagalnej, terapii poprzez ciało i wreszcie koncentrując się na procesie, samoregulacji- możemy dokonać pięknych i trwałych zmian w jakości życia psa i opiekuna.

Nasi absolwenci dostają dwa dyplomy : “Behawiorysta psów” i “Psi psycholog”, ponieważ wiedza i umiejętności dotyczą nie tylko behawiorystyki psów ale i psychologii, terapii z innych innych nurtów psychologii i terapii. Praca z opiekunem i jego psem to proces otwarty, interdyscyplinarny. W praktyce łączymy pracę z ciałem, z relacjami, budujemy nowe sposoby radzenia sobie z obszarami doświadczeń, które są odbierane jako problematyczne lub bolesne. Koncentrujemy się na relacji zachodzącej pomiędzy sposobem doświadczania otaczającego świata psa i opiekuna, a ich możliwościami rozwoju oraz możliwością zmiany zachowania i poszerzenia możliwości wyboru w konkretnych sytuacjach.

W pracy z psem korzystamy z terapii poznawczo-behawioralnej, terapii zorientowanej na proces, terapii systemowej, terapii schematów, teorii poliwagalnej, integracji sensorycznej i wielu innych. Nasze mocne fundamenty z kursu trenerskiego pozwolą nam rozwinąć skrzydła o te dodatkowe perspektywy naukowe.
JAK WYGLĄDA KURS BEHAWIORYSTA PSÓW- PSI PSYCHOLOG:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA
Kursanci muszą przyswoić sporą porcję wiedzy teoretycznej, która jest tak wyselekcjonowana, by umożliwić prowadzenie efektywnej terapii psa. Kursanci otrzymują materiały w formie wydrukowanej i w formie nagrań. Te treści kursanci muszą przyswoić i zaliczyć. Do każdego modułu teoretycznego kursanci otrzymają ćwiczenia i testy obowiązkowe do wypełnienia.

TEORIA. KURS ZAWIERA NASTĘPUJĄCE MODUŁY TEMATYCZNE:

  • KOMUNIKACJA- ANALIZA FILMIKÓW
  • PROCESY SAMOREGULACJI, STRES
  • INTEGRACJA SENSORYCZNA
  • TEORIA POLIWAGALNA JAKO WAŻNY ELEMENT W PLANOWANIU PRACY TERAPEUTYCZNEJ Z PSEM
  • KONSTRUKTYWNA TERAPIA AGRESJI
  • LĘK SEPARACYJNY- NOWE PODEJŚCIE
  • UKŁADANIE RELACJI PSA Z KOTEM
  • UKŁADANIE RELACJI DWÓCH PSÓW
  • PRACA Z PSEM REAKTYWNYM I AGRESYWNYM
  • PRACA Z PSEM LĘKOWYM
  • ZDROWIE PSA
  • MANTRAILING JAKO ELEMENT TERAPII PSA


Egzamin teoretyczny
Do zaliczenia części teoretycznej wymagane jest zdanie egzaminu teoretycznego na końcu kursu, należy zdać minimum na 81%.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Czerpiąc z innych nurtów psychologii niż behawiorystyka rozwijamy swój wachlarz pracy, możemy skuteczniej pomagać psom. Korzystamy z terapii systemowej, terapii schematów, teorii poliwagalnej, terapii poprzez ciało i wreszcie koncentrujemy się na procesie samoregulacji- dzięki eklektycznym podejściu do pracy z psem i jego opiekunem, możemy dokonać pięknych i trwałych zmian w jakości życia psa i opiekuna.

Praca z opiekunem i jego psem to proces otwarty, interdyscyplinarny. W praktyce łączymy pracę nad wspierającą relacją i budowanie nowych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami jak i pracę z obszarami doświadczeń, które są odbierane jako traumatyczne i bolesne. Koncentrujemy się na relacji zachodzącej pomiędzy sposobem doświadczania otaczającego świata psa i opiekuna, a ich możliwościami rozwoju oraz możliwością zmiany zachowania i poszerzenia możliwości wyboru w konkretnych sytuacjach. W pracy z psem korzystamy z terapii poznawczo-behawioralnej, terapii zorientowanej na proces, terapii systemowej, terapii schematów, teorii poliwagalnej, integracji sensorycznej i wielu innych. Nasze mocne fundamenty z kursu trenerskiego pozwolą nam rozwinąć skrzydła o te dodatkowe perspektywy naukowe.
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA SKŁADA SIĘ Z:

ETAP 1: OBSERWACJA PRACY BEHAWIORYSTY Z KLIENTEM I JEGO PSEM

UCZESTNICZENIE I OBSERWACJA WARSZTATÓW PSIE ROZMOWY I ANALIZA KAŻDEGO SPOTKANIA.
NAUKA INTERPRETOWANIA ZACHOWANIA PSÓW W KONTEKŚCIE KOMUNIKACJI PIES-PIES, PIES CZŁOWIEK

ETAP 2: UCZESTNICZENIE W TERAPII ZACHOWAŃ PIĘCIU PSÓW PRZEPROWADZONYCH W TRAKCIE 5 TYGODNI.

Schemat pracy terapeutycznej:
Spotkanie nr 1.
Pierwsze spotkanie z opiekunami ich psem, które będzie trwało około 3,5 godziny. Praca z opiekunem i psem potrwa 2 h plus omówienie 1,5 h. Podsumowania wnioski i pytania po spotkaniu. Wspólne (z podziałem obowiązków) przygotowanie pierwszych zaleceń dla opiekuna. Wspólne monitorowanie pracy klienta za pośrednictwem interpretacji jego filmików i dzienniczków treningowych.
Spotkanie numer 2.
Rozwijanie warsztatu pracy podtrzymanie lub zmiana założeń dotyczących terapii i postępowania. Spotkanie prowadził Sonia Maciuszek przy obecności kursantów. Wspólne zalecenia, ćwiczenia i dzienniczki treningowe dla opiekuna i psa.
Spotkanie numer 3.
Rozwijanie umiejętności opiekuna odnośnie trenowania i terapii zachowań w kontekście własnego psa. Pogłębienie i poszerzenie treningu i terapii psa. Wspólne zalecenia, ćwiczenia i dzienniczki treningowe dla opiekuna i psa.

ETAP 3: SAMODZIELNA PRACA Z KLIENTEM POD OKIEM BEHAWIORYSTY

Zaliczenie części praktycznej

  • Przeprowadzenie terapii psa, który zostanie przydzielony przez organizatora
  • Przedstawienie dokumentacji w formie prezentacji i filmów z procesu terapii
  • Ocena efektów pracy kursanta (przed i po)
WARUNKI UZYSKANIA CERTYFIKATU ORAZ DYPLOMU:

CERTYFIKAT

  • zaliczenie obecności na praktykach
  • zaliczenie ćwiczeń i testów z części teoretycznej
  • zdany egzamin teoretyczny

DYPLOM

  • zaliczenie obecności na praktykach
  • zaliczenie ćwiczeń i testów z części teoretycznej
  • zdany egzamin teoretyczny
  • zaliczenie części praktycznej (prawidłowe przeprowadzenie terapii psa)
CENA KURSU:
  • Behawiorysta psów, psi terapeuta- 4300 zł
  • Przy płatności jednorazowej - rabat 5%
  • Możliwość płatności ratalnej
  • Raty 0% - 1300 wpisowe i 3 x 1000 zł
CZAS TRWANIA KURSÓW:
  • Behawiorysta psów, Psi Psycholog: 5,6 miesięcy (może trwać dłużej w zależności od świąt i dyspozycji kursantów).
harmonogram kursu
JEŚLI MASZ WĄTPLIWOŚCI

Jeśli masz wątpliwości czy to szkolenie jest dla Ciebie odpowiednie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo - chętnie doradzimy: 513-922-242, info@psi-ekspert.pl

Zapisy już trwają!

Wyślij maila na adres i napisz nam, że jesteś zainteresowany tym kursem:
Zapisuję się
chevron-down