0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

BLOG

Znajdziesz tu wiele cennych informacji z zakresu psiej psychologii, dietetyki i wielu innych pieskich dziedzin.
 Ciekawe wydarzenia z pieskiego świata. Najnowsze doniesienia naukowe. Jeśli o czymś wiecie piszcie do nas!
2023-11-24
Jak wspierać komunikację feromonową psów i uspołecznić psa?

Fenomen feromonów! Ich nazwa pochodzi z połączenia greckich słów pherein (przekazywać) i hormon (pobudzać). Główna różnica pomiędzy hormonami i feromonami, dwiema grupami bardzo ważnych związków biologicznie czynnych, polega na tym, że hormony są wytwarzane przez gruczoły lub tkanki w procesie wydzielania wewnętrznego, a feromony wydzielane na zewnątrz organizmu i są adresowane głównie dla innego odbiorcy.

Czytaj dalej
2023-11-07
Pies w mieście

Czy pies może być szczęśliwy w mieście? Jak działa RAS  (reticular activating system)? Ważne jest to, żebyśmy przyjrzeli się spacerom i oceniali ja pod względem ilości i intensywności bodźców, jakie  dostarczają psu.

Czytaj dalej
2023-10-16
Integracja sensoryczna

Dzięki warsztatom z integracji sensorycznej z Belgijką Els Vidts wzbogacimy Psiego Eksperta o metody, które łączą w  sobie najnowsze doniesienia z neuropsychologii z naszą misją dialogu z psem i dbania o jego dobrostan. 

Czytaj dalej
2023-10-11
Nasz pies nie świadczy o nas

Pies nie jest naszym przedłużeniem, pies nie świadczy o nas i nie jest wypadkową naszej pracy i zaangażowania. Opiekunowie wymagających psów są pod ostrzałem komentarzy: “ Twój stres wpływa na psa”, “Zrób coś z psem, pracuj nad nim, zapanuj nad jego szczekaniem, agresją”, “To zawsze wina człowieka, jeśli pies się źle zachowuje”. 

Czytaj dalej
2023-08-31
Lęk separacyjny

Lęk separacyjny jest zespołem zachowań charakteryzujących się niepokojem spowodowanym samotnym pozostawaniem w domu lub oddzieleniem od osób, z którymi pies jest związany. Niepokojowi towarzyszą nasilone reakcje lękowe objawiające się m.in. wokalizacją, zachowaniami destrukcyjnymi, nieprawidłowymi zachowaniami eliminacyjnymi czy samookaleczeniem.

Czytaj dalej
2023-08-31
Piloerekcja – nie taka oczywista

Kontekst i analizowanie mowy ciała, komunikatów- tego musimy się nauczyć. Mosimy widzieć zcałość nie rozczłonkowując psa na poszczególne elementy. 

Ważne jest, aby obserwować inną mowę ciała psa, w tym postawę i ułożenie uszu, oczy, a także otaczający kontekst środowiskowy, aby określić, co powoduje podnoszenie się sierści.

Czytaj dalej
2023-08-02
Zabawka domykająca sekwencje łowiecką jest genialna w swojej prostocie! Znacząco obniża poziom frustracji psa wynikający z niezrealizowanego zadania łowieckiego.

Zabawka domykająca sekwencje łowiecką jest genialna w swojej prostocie! Znacząco obniża poziom frustracji psa wynikający z niezrealizowanego zadania łowieckiego. Odstresowuje! Pomaga w pracy z frustracją w trakcie separacji! 
Jak działa zabawka dotykająca sekwencje łowiecką?

Czytaj dalej
2023-07-19
Pies broni zasobów

Pies broni zasobów? A może po prostu komunikuje, że jedzenie jest jego i że chce je zjeść w spokoju? Elementem prawidłowej komunikacji jest oznaczenie swojego jedzenia.

Czytaj dalej
2023-07-13
Tarzanie się: zachowania związane z oznaczaniem

Wszelkie zachowania związane z przekazywaniem innym zwierzętom informacji o granicach terytorialnych, sprawności ewolucyjnej, wieku i stanie zdrowia. Zachowania oznaczające obejmują używanie moczu jako wizytówki, umieszczanie odchodów i zeskrobywanie ziemi.

Czytaj dalej
2023-06-23
Neuroplastyczność mózgu, czyli budowanie mózgu prospołecznego poprzez ZABAWĘ!

„Funkcją zabawy jest budowanie mózgów prospołecznych, mózgów społecznych, które wiedzą, jak wchodzić w interakcje z innymi w pozytywny sposób” (Panksepp)

Neuroplastyczność mózgu to zdolność do tworzenia nowych połączeń nerwowych oraz regenerowania neuronów. Dzięki temu organizm może adaptować się do różnych warunków, lepiej się uczyć się, zapamiętywać, umożliwia też naprawę uszkodzonego mózgu.

Czytaj dalej
chevron-down