FAQ – POSZUKAJ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE

Najczęściej zadawane pytania – potrzebujesz pilnie poznać odpowiedź, na swoje zapytanie? Sprawdź listę poniżej.

 

1. JAKIE TRZEBA SPEŁNIAĆ WARUNKI, BY ZAPISAĆ PSA NA PSIE PRZEDSZKOLE?

Pieska można zapisać na pierwsze szkolenie, już po ukończeniu przez niego, drugiego miesiąca życia – kwalifikuje się on wówczas na PSIE PRZEDSZKOLE. Najbardziej optymalny czas na to szkolenie dla szczeniaka, przypada miedzy to 2,5 a 4 miesiącem życia, natomiast każdy pies rozwija się inaczej, dlatego przyjmujemy szczeniaki do 5 miesiąca życia. Ważne jest to, aby nasz szczeniak, przejawiał więcej zachowań szczenięcych, by nie wkroczył jeszcze w wiek dojrzewania, który zaczyna się mniej więcej od 5, 6 miesiąca życia. Okresowi dojrzewania towarzyszy już wydzielanie się dużej liści hormonów płciowych, zabawa miedzy psami przybiera inna dynamikę, dlatego psie nastolatki, zapraszamy na nasze pozostałe szkolenia.Na Psie Przedszkole przyjmujemy szczeniaki, które zastały już zaszczepione na choroby zakaźne, nie jest natomiast wymagane, szczepienie na wściekliznę. W sytuacji kiedy szczeniak nie jest zaszczepiony na wściekliznę prosimy o ostrożność, o nie udawania się do lasu, w trakcie trwania szkolenia.

2. CZY MOGĘ ODDAĆ PSA NA MIESIĄC NA SZKOLENIE I PO MIESIĄCU GO ODEBRAĆ?

Nasze szkolenie, opiera się na budowaniu dobrej relacji między psem, a opiekunem, czego nie można dokonać, podczas nieobecności opiekuna. Ponadto Behawiorysta instruuje opiekuna psa, jak z nim postępować, na co dzień, aby szkolenie było efektywne. Dlatego też, opiekun zawsze powinien brać udział w szkoleniu psa.

3. CZY MOGĘ PRZYCHODZIĆ RAZEM Z ŻONĄ/INNYM DOMOWNIKIEM LUB NA ZMIANĘ?

Tak, jak najbardziej. Im więcej osób nauczy się dogadywać z psem – tym korzystniej!

4. CZY NA ZAJĘCIACH MUSI BYĆ ZAWSZE TEN SAM OPIEKUN?

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

5. CO JEŻELI OPUSZCZĘ JAKIEŚ ZAJĘCIA?

Będzie można je odrobić z inną grupą w innym terminie.

6. CZY W ZAJĘCIACH MOŻE UCZESTNICZYĆ DZIECKO?

Na nasze zajęcia zapraszamy wraz z młodszymi członkami rodziny – jest to bardzo ważne, aby dziecko uczyło się, jak postępować z psem, co robić, a czego nie robić w kontakcie z nim. Ponadto, obecność dzieci jest korzystna dla pozostałych uczestników zajęć. W rozwoju psa bardzo istotna jest socjalizacja, również socjalizacja z dziećmi.

7. Z JAKICH METOD SZKOLENIA KORZYSTA SIĘ PODCZAS SZKOLEŃ?

Opieramy się na metodach pracy, polegających na nauczaniu psa tego, czego od niego oczekujemy, a nie na korygowaniu go w sytuacji, kiedy robi coś nie zgodnego z naszym planem. Mamy wiedzę i doświadczenie, które nie pozwalają nam stosować kar i korekt – zbyt dobrze znamy się na psach. Brutalni treserzy, dominujący i korygujący trenerzy – znajdują szeroką rzeszę nieświadomych odbiorców- najczęściej powoli sytuacja się zmienia.

Nasze podejście, oparte na formułowaniu oczekiwań, wzmacnianiu, przekierowywaniu, przerywaniu i działaniach prewencyjnych- wymaga większej wiedzy, umiejętności i jest bardziej skomplikowane- niemniej uważamy, że warto. Warto zwrócić uwagę nie tylko na efekt szkolenia, ale również na drogę – czy pies w trakcie szkolenia, będzie przestraszony, zestresowany, będzie budował negatywne skojarzenia z ludźmi, psami, otoczeniem, czy … będzie się uczył z przyjemnością, a do tego nawiąże głęboką relację z opiekunem. Skomplikowane procesy tłumaczymy prostym językiem, a ćwiczenia, dzięki którym psy się uczą i zmieniają zachowania są łatwe i przyjemne- dla psów i opiekunów.

8. CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SZKOLENIE?

Oto lista niezbędnych rzeczy, które powinniśmy mieć ze sobą na szkoleniu:

  • zwykła smycz – najlepiej długości przynajmniej 1,5m – smycze typu flexi nie nadają się!
  • szelki – nie stosujemy kolczatek i obroży zaciskowych. Jeśli Państwo nie posiadają szelek, prosimy o przyjście psa w obroży, pożyczymy szelki i poradzimy, jaki model zakupić na następne zajęcia,
  • smakołyki mokre lub półmokre (najlepiej inne niż to, co pies je zwykle)
  • saszetkę na smakołyki –warto mieć, ale możemy Ci ją tez pożyczyć,
  • woreczki na odchody– warto mieć, ale możemy też podarować,

9. CZY OSOBY PROWADZĄCE ZAJĘCIA MAJĄ KU TEMU KWALIFIKACJE, CZY SĄ W TYM KIERUNKU WYKSZTAŁCONE?

Tak, mamy najważniejsze uprawnienia, jesteśmy dyplomowanymi Behawiorystami i Trenerami Szkolenia Psów. Oprócz tego mamy ukończonych wiele kursów, ustawicznie się dokształcamy, dzięki czemu dysponujemy najnowszą wiedzą. Jesteśmy również praktykami Trenerami DOG TRAINERS, dzięki czemu posiadamy umiejętności, pozwalające szkolić psy bez przemocy, presji psychicznej i fizycznej. Doświadczenie – działamy intensywnie, od 2010 roku- działa również na naszą korzyść. Umiemy też uczyć ludzi, to ważne, by w łatwy sposób przekazywać wiedzę psom i ich opiekunom.

10. JAK PRZYGOTOWAĆ PSA, NA ZAJĘCIA GRUPOWE?

Pies powinien być po spacerze, ale niezmęczony, nie powinien być także bezpośrednio po jedzeniu. Sam opiekun powinien być ubrany w wygodny, najlepiej sportowy ubiór, wygodne obuwie.

11. CZY JEDEN KURS WYSTARCZY, ABY WYSZKOLIĆ MOJEGO PSA?

Podczas kursu podstawowego pies pozna podstawowe komendy, jednak opiekun musi z nim pracować także między spotkaniami oraz po zakończeniu szkolenia, aby umiejętności zostały utrwalone. W przypadku braku pracy własnej, efekty szkolenia mogą być znikome.

12. MOJA SUCZKA DOSTAŁA CIECZKĘ W TRAKCIE SZKOLENIA – CZY MOŻE PRZYJŚĆ NA ZAJĘCIA?

Niestety nie. Prosimy wstrzymać się z uczestnictwem do zakończenia cieczki.

13. MÓJ PIES JEST AGRESYWNY, CZY MOGĘ PRZYJŚĆ NA SZKOLENIE GRUPOWE?

Psy przejawiające zachowania agresywne bywają przyjmowane do grupy, po wcześniejszej konsultacji.

14. MÓJ SZCZENIAK NIE MA WSZYSTKICH SZCZEPIEŃ – CZY MOŻE UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH?

Prosimy zwrócić uwagę, że codziennie wnoszą Państwo na butach do domu mnóstwo patogenów, z którymi szczeniak ma kontakt w czasie „kwarantanny”. Nie ma więc możliwości, stworzenia pieskowi sterylnych warunków, a zbyt długie zwlekanie z socjalizacją pieska i przetrzymywanie go wyłącznie w domu, może być opłakane w skutkach jeżeli chodzi o jego rozwój emocjonalny i społeczny. Z tego względu, szczenięta mogą przyjść na przedszkole po szczepieniach na choroby zakaźne. Jeśli mają Państwo wątpliwości – prosimy o kontakt.

15. CZY NA ZAJĘCIACH MUSI BYĆ ZAWSZE TEN SAM OPIEKUN?

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

16. CO JEŻELI OPUSZCZĘ JAKIEŚ ZAJĘCIA?

Będzie można je odrobić z inną grupą w innym terminie.

17. GDZIE ZNAJDĘ TERMINY NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ?

Terminy wszystkich szkoleń grupowych i wydarzeń są dostępne w KALENDARZU SZKOLEŃ.

Terminy szkoleń indywidualnych są ustalane z każdym kursantem.

18. JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Najlepiej wysłać do nas formularz ze strony https://psi-ekspert.pl/formularz-szkolenie-grupowe/

lub mail na adres: info@psi-ekspert.pl. Wiadomość powinna zawierać imię i nazwisko opiekuna, rasę, imię, wiek psa oraz opis ewentualnych problemów z pupilem i dane kontaktowe (numer telefonu, adres mailowy).

Można się z nami również kontaktować telefonicznie – w miarę możliwości odbieramy 786-267-670

19. O JAKIEJ GODZINIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zgodnie z informacją, podaną przy konkretnym kursie w KALENDARZU SZKOLEŃ.

https://psi-ekspert.pl/kalendarz-szkolen/

20. JAK WYGLĄDA SZKOLENIE GRUPOWE?

Szkolenie grupowe zawiera:
8 szkoleń praktycznych w naszej szkole. Każde szkolenie trwa 60 minut.
Video-Dostęp do wykładów i filmików instruktażowych
Materiały szkoleniowe w formie wydrukowanej książeczki.
Dyżur Psiego Eksperta- w trakcie trwania kursu, jak i po jego zakończeniu uczestnicy szkoleń grupowych mogą się z nami spotkać online, by porozmawiać o problemach, wątpliwościach dotyczących szkolenia, wychowania psa. Takie dyżury organizowane są raz w miesiącu o stałych porach. O chęci uczestnictwa należy nas poinformować drogą mailową.
Na terenie szkoleń dostępna jest toaleta, napoje i ciasteczka.
Na ostatnich zajęciach rozdajemy upominki i dyplomy.

21. JAKIE ZASADY PANUJĄ NA SZKOLENIACH GRUPOWYCH.

O wszystkich zasadach panujących na zajęciach można przeczytać na stronie

https://psi-ekspert.pl/regulamin-uczestnictwa-zajeciach-grupowych/

22. ILE KOSZTUJĄ ZAJĘCIA GRUPOWE?

Ceny szkoleń grupowych, podane są przy konkretnym rodzaju szkolenia grupowego, na stronie  https://psi-ekspert.pl/kalendarz-szkolen/.

23. JAKIE SZKOLENIE GRUPOWE WYBRAĆ?

Charakterystykę szkoleń umieściliśmy na stronie. Na początku znajduję się krótka charakterystyka poszczególnych szkoleń, a poniżej bardziej rozwinięty opis –> https://psi-ekspert.pl/rozklad-zajec/

24. PŁATNOŚĆ

Płatności za szkolenie grupowe dokonuje się przelewem, przed rozpoczęciem szkolenia. W wyjątkowych sytuacjach, można dokonać płatności gotówką, na zajęciach.

Płatności za szkolenie indywidualne, konsultacje behawioralną, można dokonać przelewem, przed rozpoczęciem szkolenia lub można zapłacić gotówką na spotkaniu..

25. JAK WYGLĄDA KONSULTACJA BEHAWIORALNA

  • Behawiorysta dojeżdża do Państwa. Szkolenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb – to Państwo mogą zadecydować, czego nauczymy psa.
  • Pracujemy z psem w miejscu jego codziennego bytowania, w ogrodzie, na trasie codziennych spacerów – rozwiązujemy problemy tam, gdzie one występują. Ćwiczymy początkowo w domu, potem wychodzimy na spacer, gdzie duże rozproszenia, spotykane psy, ludzie, rowery itp. pozwalają szlifować umiejętności. Konsultacja trwa około 2,5 h.
  • Konsultację behawioralną polecamy w sytuacjach, gdy problemy pojawiają się głownie w miejscu zamieszania, są z nim związane, np.:

– pies niszczy mieszkanie, dom podczas nieobecności opiekunów
– pies szczeka, wyje, podczas nieobecności opiekunów
– pies boi się czegoś konkretnego lub przejawia lęk uogólniony
– pies atakuje, przejawia zachowania agresywne, zaborcze, rywalizacyjne,
– pies z kotem nie może się dogadać.

26. TERMIN SPOTKAŃ INDYWIDUALNYCH

Konsultacje behawioralne u klienta w domu i szkolenia indywidualne w naszej szkole, odbywają się we wtorki, środy i czwartki.  Na spotkanie należy umówić się mailowo lub telefonicznie. Jeśli nie odbieramy telefonu – najlepiej wysłać smsa – oddzwonimy.

 

 

Psi-ekspert menu