NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

FAQPSI EKSPERT

Pieska można zapisać na szkolenie już po ukończeniu drugiego miesiąca życia  Najbardziej optymalny czas na to szkolenie dla szczeniaka, przypada miedzy  2,5 a 4 miesiącem życia, natomiast każdy pies rozwija się inaczej, dlatego przyjmujemy szczeniaki do 5 miesiąca życia. Ważne jest to, aby nasz szczeniak przejawiał  zachowania szczenięce, by nie wkroczył jeszcze w wiek dojrzewania, który zaczyna się mniej więcej od 5- 6 miesiąca życia. 



Okresowi dojrzewania towarzyszy już wydzielanie się dużej liści hormonów płciowych, zabawa miedzy psami przybiera inna dynamikę, dlatego psie nastolatki, zapraszamy na nasze pozostałe szkolenia. Na Psie Przedszkole przyjmujemy szczeniaki, które są zaszczepione na choroby zakaźne, nie jest natomiast wymagane szczepienie na wściekliznę. 

W sytuacji kiedy szczeniak nie jest zaszczepiony na wściekliznę prosimy o ostrożność, o nie chodzenie na spacery do lasu, na łąki w trakcie trwania szkolenia.

Nasze szkolenie, opiera się na budowaniu dobrej relacji między psem, a opiekunem, czego nie można dokonać, podczas nieobecności opiekuna. Ponadto podczas szkolenia trener/behawiorysta instruuje opiekuna psa, jak z nim postępować, na co dzień, aby szkolenie było efektywne. Dlatego też, opiekun zawsze powinien brać udział w szkoleniu psa.

Tak, jak najbardziej. Im więcej osób nauczy się dogadywać z psem – tym korzystniej!

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

Nic straconego 🙂 Będzie je można odrobić z inną grupą w innym terminie.

Na nasze zajęcia zapraszamy wraz z młodszymi członkami rodziny – jest to bardzo ważne, aby dziecko uczyło się jak postępować z psem, co robić, a czego nie robić w kontakcie z nim. Ponadto, obecność dzieci jest korzystna dla pozostałych uczestników zajęć. W rozwoju psa bardzo istotna jest socjalizacja, również socjalizacja z dziećmi.

Opieramy się na metodach pracy, polegających na nauczaniu psa tego, czego od niego oczekujemy, a nie na korygowaniu go w sytuacji, kiedy robi coś niezgodnego z naszym planem. Mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam NIE stosować kar i korekt – zbyt dobrze znamy się na psach. Brutalni treserzy, dominujący i korygujący trenerzy – znajdują szeroką rzeszę nieświadomych odbiorców- na szczęście powoli sytuacja się zmienia.

Nasze podejście oparte na formułowaniu oczekiwań, wzmacnianiu, przekierowywaniu, przerywaniu i działaniach prewencyjnych- wymaga większej wiedzy, umiejętności, czasu i jest bardziej skomplikowane- niemniej uważamy, że warto bo efekty są wtedy trwałe. Warto zwrócić uwagę nie tylko na efekt szkolenia, ale również na drogę – czy pies w trakcie szkolenia, będzie przestraszony, zestresowany, będzie budował negatywne skojarzenia z ludźmi, psami, otoczeniem, czy … będzie się uczył z przyjemnością, a do tego nawiąże głęboką relację z opiekunem. Skomplikowane procesy tłumaczymy prostym językiem, a ćwiczenia, dzięki którym psy się uczą i zmieniają zachowania są łatwe i przyjemne- dla psów i opiekunów.

Oto lista niezbędnych rzeczy, które powinniśmy mieć ze sobą na szkoleniu:

> smycz miejska lub przepinana – długości przynajmniej 2,5 m – smycze typu flexi nie nadają się!
> szelki – nie stosujemy kolczatek i obroży zaciskowych. Jeśli Państwo nie posiadają szelek, prosimy o przyjście psa w obroży – pożyczymy szelki i poradzimy, jaki model zakupić na następne zajęcia,
> smakołyki mokre lub półmokre (najlepiej inne niż to, co pies je zwykle)
> saszetkę na smakołyki,
> woreczki na odchody– warto mieć, ale możemy też podarować.

Tak, jesteśmy dyplomowanymi behawiorystami i Trenerami Szkolenia Psów. Oprócz tego mamy ukończonych wiele kursów, ustawicznie się dokształcamy, dzięki czemu dysponujemy najnowszą wiedzą. Jesteśmy również praktykami Trenerami DOG TRAINERS, dzięki czemu posiadamy umiejętności, pozwalające szkolić psy bez przemocy, presji psychicznej i fizycznej. Wiedza, wieloletnie doświadczenie, umiejętności- dają nam możliwość dostosowania technik pracy, do indywidualnych potrzeb opiekunów i ich psa. Nauka i modyfikacja zachowań, odbywają się w sposób przyjemny dla psa, wolny od jakiejkolwiek presji. 
Więcej informacji o trenerach znajdziesz na stronie “O nas” 

Pies powinien być po spacerze, ale niepowinien być zmęczony, nie powinien być także bezpośrednio po jedzeniu. Sam opiekun powinien być ubrany w wygodny ubiór i wygodne obuwie

Trener/Behawiorysta dojeżdża do Państwa do domu lub spotykacie się u nas na placu szkoleniowym. Szkolenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb – to Państwo decydują, czego nauczymy psa.
Pracujemy z psem w miejscu jego codziennego bytowania, w ogrodzie, na trasie codziennych spacerów – rozwiązujemy problemy tam, gdzie one występują. Ćwiczymy początkowo w domu, potem wychodzimy na spacer, gdzie duże rozproszenia, spotykane psy, ludzie, rowery itp. pozwalają szlifować umiejętności.
Na spotkaniu nauczysz się interpretowac komunikacje Twojego psa, razem z trenerem/behawiorystą stworzycie plan pracy z psem i okreslicie jego potrzeby i motywacje. Nastepna czesc spotkania
dostosowana jest do indywidualnych potrzeb Twoich i Twojego psa.


Pierwsze spotkanie trwa 2,5 h i obejmuje przeprowadzenie wywiadu z opiekunami, poznania psa, jego srodowiska zycia i
zaobserwowania strategii radzenia sobie psa i mechanizmow adaptacyjnych. Po spotkaniu opiekunowie otrzymuja podsumowanie i zalecenia przesytane
mailowo.

Konsultację behawioralną polecamy w sytuacjach, gdy problemy pojawiają się głownie w miejscu zamieszania, są z nim związane, np.:
– pies niszczy mieszkanie, dom podczas nieobecności opiekunów
– pies szczeka, wyje, podczas nieobecności opiekunów
– pies boi się czegoś konkretnego lub przejawia lęk uogólniony
– pies atakuje, przejawia zachowania agresywne, zaborcze, rywalizacyjne,
– pies z kotem nie może się dogadać.

Terminy spotkań ustalane są indywidualnie z Kliente. Wybierz trenera i skontaktuj sie z nim mailowo lub telefonicznie. Razem wybierzecie dogodny termin spotkania. bJeśli nie odbieramy telefonu – najlepiej wysłać smsa – oddzwonimy

Podczas kursu podstawowego pies pozna podstawowe komendy, jednak opiekun musi z nim pracować także między spotkaniami oraz po zakończeniu szkolenia, aby umiejętności zostały utrwalone. W przypadku braku pracy własnej, efekty szkolenia mogą być znikome.

W oparciu o Prawo Oświatowe (art. 117 ust. 2 Prawo Oświatowe) Akredytacja MEN (Akredytacja Kuratora Oświaty) jest wymagana do prowadzenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego, a więc kursu, którego program uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego w zakresie danej kwalifikacji, którego ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego realizowanego przez okręgowe komisje egzaminacyjne (OKE). W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dn.15.02.2019 r.,zawierającym listę branż (zawodów) dla których prowadzone są takie egzaminy nie ma zawodu tresera/trenera psów oraz zoopsychologa. Obecnie nie ma możliwości uzyskania certyfikatu kwalifikacji zawodowej dla tych zawodów. Wszystkie kursy przygotowujące do ich wykonywania, w rozumieniu przepisów prawa, nie są kwalifikacyjnymi kursami zawodowymi, więc nie jest wymagana dla ich prowadzenia akredytacja kuratora oświaty.

Niestety nie. Prosimy wstrzymać się z uczestnictwem do zakończenia cieczki, a zajęcia, na których byliście nieobecni odrobicie z inną grupą w innym terminie

Psy przejawiające zachowania agresywne są przyjmowane do grupy tylko po wcześniejszej konsultacji z nami.

Codziennie wnosimy na butach do domu mnóstwo patogenów, z którymi szczeniak ma kontakt w czasie “kwarantanny”. Nie ma więc możliwości, stworzenia pieskowi sterylnych warunków, a zbyt długie zwlekanie z socjalizacją pieska i przetrzymywanie go wyłącznie w domu, może być opłakane w skutkach jeżeli chodzi o jego rozwój emocjonalny i społeczny. Z tego względu szczeniaki mogą przyjść na przedszkole po szczepieniach na choroby zakaźne. Szczepienie na wściekliznę nie jest wymagane. Jeśli masz wątpliwości w tej kwestii – prosimy o kontakt.

Nie, można przychodzić na zmianę z innymi członkami rodziny lub całą rodziną.

Terminy wszystkich szkoleń grupowych i wydarzeń są dostępne w KALENDARZU SZKOLEŃ.
Terminy szkoleń indywidualnych są ustalane indywidualnie z trenerem.

Najlepszym sposobem jest wypełnienie formularzu na naszej stronie https://psi-ekspert.pl/formularz-szkolenie-grupowe/

lub wysłanie maila na adres: info@psi-ekspert.pl. Wiadomość powinna zawierać imię i nazwisko opiekuna, rasę, imię, wiek psa oraz opis ewentualnych problemów z pupilem i dane kontaktowe (numer telefonu, adres mailowy).

Można się z nami również kontaktować dzwoniąc pod nr  786-267-670

Daty i godziny szkoleń znajdziesz na naszej stronie w zakładce KALENDARZ SZKOLEŃ.

.

Szkolenia grupowe to :
8 szkoleń praktycznych na terenie naszej szkoiły. Każde szkolenie trwa 60 minut.
W grupach jest od 4 do 8 psów, w zależności od zajęć. Zajęcia odbywają się w weekendy i w tygodniu.

Zapewniamy:
Dostęp do wykładów i filmików instruktażowych
Materiały szkoleniowe w formie wydrukowanej książeczki.
Dyżur Psiego Eksperta- w trakcie trwania kursu, jak i po jego zakończeniu uczestnicy szkoleń grupowych mogą się z nami spotkać online, by porozmawiać o problemach, wątpliwościach dotyczących szkolenia, wychowania psa. Takie dyżury organizowane są raz w miesiącu o stałych porach. O chęci uczestnictwa należy nas poinformować drogą mailową.
Na ostatnich zajęciach rozdajemy upominki i dyplomy.

Na terenie szkoleń dostępna jest toaleta, napoje i ciasteczka.

O wszystkich zasadach obowiązujących na zajęciach przeczytasz na stronie.

Ceny szkoleń grupowych, podane są przy konkretnym rodzaju szkolenia grupowego, na stronie https://psi-ekspert.pl/kalendarz-szkolen/

Dokładny opis szkoleń znajdziesz na naszej stronie w zakładce Szkolenia grupowe.

Płatności za szkolenie grupowe dokonuje się przelewem, przed rozpoczęciem szkolenia. W wyjątkowych sytuacjach, można dokonać płatności gotówką, na zajęciach.

Płatności za szkolenie indywidualne, konsultacje behawioralną, można dokonać przelewem, przed rozpoczęciem szkolenia lub można zapłacić gotówką na spotkaniu.

Oferowane przez nas kursy przygotują cię do wykonywania zawodu Treser psów (zawód nr 516405 ) – kurs Trener Szkolenia Psów oraz Zoopsycholog (zawód nr 516407) – kurs Behawiorysta Psów, Psi Psycholog, który jest kontynuacją kursu dla trenerów (wg Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 7.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów).
Program kursu obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne w obszarach umiejętności przypisanych zawodowi trenera i zoopsychologa w oficjalnej broszurze Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz spełnia kryteria określone w Krajowych Standardach Kompetencji Zawodowych w zawodzie zoopsycholog (KOD 516407) i Krajowym Standardzie Kompetencji Zawodowych w zawodzie treser psów (KOD 516405). Obecnie brak jest regulacji prawnych oraz wymagań formalnych do pracy w wyżej wymienionych zawodach. Oznacza to, że nie ma możliwości przystąpienia do egzaminów państwowych uprawniających do wykonywania zawodu trenera/trenera lub behawiorysty, a na polskim rynku nie ma kursu, który dawałby takie kwalifikacje.
Nie mniej jednak ukończenie kursów oferowanych przez Psiego Eksperta, poparte zdanymi egzaminami, daje wysokie kwalifikacje i kompetencje.

Jesteśmy niepubliczną Instytucją Szkoleniową, która wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych,
pod numerem ewidencyjnym: 2.12/00163/2021. Spełniamy wszystkie wymogi prawne do prowadzenia oferowanych przez nas kursów. Nasza działalność prowadzona jest na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców.

Ważne: Możesz ubiegać się o dofinansowanie naszych kursów w Urzędzie Pracy!