KULTURA OSOBISTA – terapeutyczne szkolenie grupowe

KULTURA OSOBISTA – terapeutyczne szkolenie grupowe. Szkolenie grupowe Kultura Osobista, to szkolenie [...]

KULTURA OSOBISTA – terapeutyczne szkolenie grupowe.

Szkolenie grupowe Kultura Osobista, to szkolenie teoretyczno-praktyczne, poświęcone zagadnieniom: komunikacji, reaktywności, autokontroli i relacji z opiekunem w treningu oraz życiu codziennym z psem. To szkolenie szyte na miarę uczestników i ich potrzeb. Każde jest niepowtarzalne i odpowiada na potrzeby uczestników. W trakcie zajęć opiekunowie dowiadują się jak emocje wpływają na zachowanie i proces nabywania nowych umiejętności przez psa.

Bardzo ważnym tematem zajęć, jest nauka poprawnej interpretacji psiej komunikacji i dobieranie adekwatnych do potrzeb psa i sytuacji sposobów reagowania.

Kultura Osobista to  zajęcia, na których psy rozwijają swoje umiejętności społeczne w stosunku do innych czworonogów i  ludzi. Umiejętności społeczne to zdolności,umiejętności które wpływają na interakcję i komunikację z innymi partnerami społecznymi, co w przypadku psa oznacza nie tylko inne psy, ale również ludzi, sąsiadów, znajomych jak i obcych.

Opiekunowie dowiadują się czym jest autokontrola, jak nad nią pracować w życiu codziennym. Na zajęciach poprzez proste ćwiczenia, powtarzane sekwencje, budujemy nową odpowiedź emocjonalną psa na sytuację, ludzi psy, obiekty, które wywołują silne emocje. Psy oswajają się z sytuacjami stresującymi by ostatecznie je zaakceptować.

Zachowania psa zmieniają poprzez łączenie przeciwwarunkowania, odwrażliwiania, metody  BAT i protokołu zmiany reakcji emocjonalno-behawioralnej.

Uczestnicy szkolenia zyskują poczucie sprawczości i pewności siebie w roli opiekuna. Zyskują umiejętność przeprowadzania prawidłowego treningu w domu, na spacerze, zgodnego z prawami uczenia się psa.

PODSUMOWUJĄC

Kultura Osobista to zajęcia grupowe, które ukierunkowane są na modyfikację zachowań problematycznych psa, jak i na naukę  nowych zachowań. Zajęcia są wypełnione nauką praktycznych zachowań, umożliwiających przyjemne i wygodne życie z psem.

Dużo czasu przeznaczamy na  naukę autokontroli, kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach.

Nauka autokontroli działa również profilaktycznie i zapobiega w dużej mierze przed niepożądanymi zachowaniami jak np. reaktywność, pogoń za obiektami ruchomymi, stres związany z prze-bodźcowaniem, nadmierne szczekanie, brak koncentracji, ciągnięcie na smycz. Odzyskanie spokoju ducha i postawy pełnej ufności i akceptacji- to cel tego szkolenia. Pies poznaje przy tym wiele komend i przyjaciół :)

Z całego serca, zapraszamy do skorzystania z naszych usług:)

  • TERMINY i CENY SZKOLEŃ grupowych się tutaj: KALENDARZ SZKOLEŃ
  • MIEJSCE: Centrum Szkoleniowe Psi Ekspert, znajduje się w Krakowie, na ul Michała Ossowskiego 4 ( 5 min od Bonarki)
  • ZAPISZ PSA NA ZAJĘCIA GRUPOWE : FORMULARZ
  • Popracuj indywidualnie z behawiorystą SZKOLENIE INDYWIDUALNE