Aga Wójcik, Trener Psów

 Zwierzęta towarzyszą mi od dziecka i zawsze były mi bardzo bliskie. Dlatego to właśnie z nimi chciałam związać swoją przyszłość – także tą zawodową. W 2015 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zootechnika ze specjalnością Hodowla i użytkowanie zwierząt. Z wykształcenia jestem także technikiem weterynarii. W zawodzie pracuje od 2016 roku, otaczając opieką psich i kocich pacjentów w Przychodni Weterynaryjnej Retina.

Już w okresie studiów pojawiło się u mnie zamiłowanie do szkolenia psów. Aby móc realizować swoją pasję zaadoptowałam kundelka Precla i zaczęłam z nim ćwiczyć metodami pozytywnymi. Z biegiem czasu coraz bardziej chciałam trenować psy, nie tylko hobbystycznie, ale też zawodowo, co popchnęło mnie w kierunku kursu trenerskiego.

W szkoleniu psów szczególnie interesuje mnie obedience. Sport ten w głównej mierze opiera się na dobrej relacji i wyraźnej komunikacji na linii opiekun – pies, zaangażowaniu w wykonywanie zadań i silnej motywacji do pracy. Bardzo dużą radość sprawia mi widok psa, który chętnie trenuje i widać, że sprawia mu to przyjemność. To chyba jest główny powód, przez który ten rodzaj psiej aktywności stał mi się wyjątkowo bliski. Cały czas staram się zdobywać nowe doświadczenia i pogłębiać swoją wiedzę w tym kierunku.

Jako trener psów chciałabym pokazać opiekunom, że praca z psem oprócz korzyści w codziennym życiu, może być też bardzo dobrą zabawą i odskocznią od codziennych obowiązków. Każdy pies odpowiednio zachęcony może czerpać radość z treningu, a regularna praca sprawia, że razem ze swoimi psami możemy stawiać sobie coraz dalsze cele i osiągać je, czerpiąc z tego satysfakcje.

Psi-ekspert menu