0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

katarzyna Staszyńska

Dyplomowana Trenerka Psów, Behawiorystka Kotów

Behawiorystka Kotów, Trenerka Szkolenia Psów

Jestem trenerką szkolenia psów i kocią behawiorystką. Moje pierwsze wykształcenie to leśnictwo i ochrona przyrody. Ukończyłam doktorat w zakresie nauk leśnych, jednocześnie realizując moją pierwszą pasję – pracując w Instytucie Ochrony Przyrody PAN na rzecz ochrony lasów górskich. Jestem również instruktorką sportu w zakresie sztuk walki. Całe moje życie zawodowe to praca z ludźmi, przyrodą i najwspanialszymi zwierzętami, jakie znam: kotami i psami.
Wszystkie te sfery uwielbiam tak samo, a łączenie dziedzin poszerza moją perspektywę i dodaje narzędzi w dobieraniu rozwiązań właściwych dla poszczególnych osób i sytuacji. Dodatkowo, jestem na bieżąco motywowana do rozwoju przez mój domowy duet: królową kociej asertywności – Mufkę i wrażliwego, nieco lękliwego pieska Malaczka. Przygotowuję opiekunów i domy na przyjęcie czworonoga – czy to psiego lub kociego dzieciucha, czy starszego czworonoga, o zupełnie innych doświadczeniach i potrzebach.
Uczę, jak uczyć podstawowych komend i wypracować z psem najważniejsze w codziennym życiu zachowania, jak nauka przywołania czy spokojne chodzenie na smyczy. Uczulam opiekunów moich klientów na zagadnienia medycyny weterynaryjnej - tak, by w porę zauważyli potrzebę wizyty u specjalisty. Pracuję z psami i kotami wykazującymi zachowania niepożądane: reaktywnymi, lękowymi, agresywnymi. Pomagam uporać się z takimi problemami, jak brak umiejętności zostawania samotnie czy wręcz lęk separacyjny.
Moja główna domena to układanie relacji na linii pies - kot. Z własnego doświadczenia wiem, że do wprowadzenia dobrych relacji między kotem i psem potrzebna jest osoba, która łączy wiedzę o obu tych niesamowitych gatunkach. Behawiorysta dla psa lub behawiorysta dla kota zawsze będzie patrzył na problemy natury behawioralnej przede wszystkim przez pryzmat potrzeb zwierząt, którymi sam lub sama się zajmuje.
Moja praca polega natomiast na tym, by zarówno Twój ukochany pies jak i Twój koci pupil czuli się w Twoim domu równie komfortowo i spokojnie, a ich emocje i potrzeby były dla Ciebie tak samo rozpoznawalne. Specjalizuję się także w socjalizacji psów oraz kotów z ich środowiskiem oraz z osobnikami własnego gatunku. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel martwi Cię swoimi reakcjami na obce osoby, nagłe lub nieznane odgłosy, nadmierną agresją wobec lekarzy weterynarii, czy brakiem umiejętności odnalezienia się w nowym domu - pamiętaj o tym, że zachowanie psa lub kota zawsze ma swoją przyczynę. Zwierzę niczego nie robi Ci na złość. Praca behawiorysty polega na tym, by tę przyczynę znaleźć, wyjaśnić opiekunom i zaproponować ćwiczenia bądź plan terapii, który umożliwią zmianę zachowania zwierzęcia. Dla mnie wychowanie psa lub kota nie jest wyścigiem. Budowanie zaufania, nauka języka psa lub kota, ustalanie wspólnego, wygodnego dla wszystkich grafiku na co dzień wymaga czasu. Behawiorysta zwierząt pomaga, ale Twoja cierpliwość i konsekwencja jest kluczowa dla rozwiązania problemów zwierzęcia, które masz pod opieką. Jeśli nurtuje Cię to, czy zapewniasz swoim podopiecznym wystarczająco dobre i wartościowe produkty do jedzenia, również mogę Ci pomóc. Nie jestem dyplomowaną dietetyczką lub lekarzem weterynarii, poszerzam jednak moją wiedzę także o zdrowe żywienie psów i kotów oraz o wpływ diety na ich zachowania
chevron-down