Oferta dla firm

Mam na imię Sonia Maciuszek, jestem założycielką Psiego Eksperta. Jestem certyfikowanym behawiorystą zwierząt domowych i specjalizuję się w pracy z psami i kotami. Posiadam międzynarodową licencję behawiorysty wydaną przez brytyjskie Centre of Applied Pet Ethology (COAPE). Na samym końcu dokumentu znajdą Państwo informacje o ukończonych przeze mnie kursach i moim wykształceniu.

Oferuję współpracę przy realizacji wszelkich projektów związanych ze zwierzakami, m.in. przy zleceniach reklamowych, programach telewizyjnych, eventach, warsztatach i programach edukacyjnych. Mam bogate doświadczenie w pracy na planach zdjęciowych z psami, jak również w organizowaniu castingów.

Udzielam się w eventach, promuję produkty zwierzęce, a na co dzień prowadzę grupowe i indywidualne szkolenia dla psów i ich opiekunów, a także kształcę przyszłych trenerów Psich Ekspertów. Ponadto prowadzę własną agencję castingową, w której mam dużą bazę zwierząt i ich opiekunów gotowych do współpracy. Piszę także artykuły, felietony i e-booki. To tylko cześć oferty jaką proponuję, ponieważ jestem zawsze otwarta na nowe wyzwania!

Podstawowy zakres oferty:

 • Szkolenia indywidualne u klienta w domu i w naszym Centrum Psiego Eksperta.

Nasza oferta obejmuje również współprace z mediami, agencjami reklamowymi i innymi zleceniodawcami:

1. Konsultacje i porady behawioralne dla uczestników eventów.

2. Pisanie eksperckich artykułów, felietonów, opinii (np. o produktach), komentarzy i wywiadów dla portali, forów i czasopism branżowych, o tematyce powiązanej z psychologią zwierzęcą i prawidłową opieką nad zwierzętami.

3. Komentarze, wywiady i opinie eksperckie w telewizji i radio oraz na eventach (np. w galeriach handlowych, w sklepach zoologicznych, na bankietach, itd.).

4. Współpraca przy projektach marketingowych, np. filmach reklamowych, sesjach zdjęciowych czy pokazach mody, obejmująca m.in.:

 • przeprowadzenie castingu zwierząt,
 • przygotowanie zwierzaków do ról na podstawie scenariusza,
 • koordynację pracy na planie nagraniowym lub zdjęciowym, na pokazach mody i innych występach na żywo,
 • transport we wskazane miejsce.

5. Prowadzimy agencję castingową, w której mam dużą bazę zwierząt i ich opiekunów gotowych do współpracy.

6. Piszemy artykuły, felietony i e-booki.

7. Szkolenia z zakresu zachowania, psychologii, diety i współpracy z psami i kotami.

Szkolenia mogą być wyjazdowe lub stacjonarne, w miejscu wyznaczonym przez Zleceniodawcę i mogą mieć charakter pracy warsztatowej ze zwierzętami (posiadam przewoźne akcesoria szkoleniowe, wystarczy więc większa salka, by przeprowadzić szkolenie z pieskami) lub wykładowy – bez nich.

Szkolenie może być jednorazowe lub cykliczne (odbywające się regularnie przez określony czas, np. co tydzień w ustalony dzień). Oferta szkoleń grupowych jest bogata, zawsze chętnie dostosuję się do Państwa potrzeb. Oczywiście dostępne są również szkolenia indywidualne.

8. Porady z zakresu przystosowania przestrzeni dla kotów lub psów (np. w kawiarni, restauracji, pomieszczeniu pracowniczym czy całej firmie).

 

Gwiazdy na czterech łapach uatrakcyjniają reklamę!

Pragnę zwrócić Państwa uwagę szczególnie na tą część mojej oferty, która dotyczy aranżacji psich występów w różnorodnych mediach, także na żywo, ze względu na ich niezwykłą atrakcyjność i popularność. Mam bardzo bogate doświadczenie w szukaniu, dobieraniu, dostarczaniu i koordynowaniu odpowiednich zwierzaków do reklam, występów, programów telewizjnych, sesji zdjeciowych, pokazów mody itd.

Potrafię przygotować do reklamy (lub innego projektu) psa czy kota, ale także królika, szczura czy inne, bardziej wyszukane zwierzęta. Nierzadko do reklamy wykorzystuje się psy, ale rzadkich ras – np. charty afgańskie czy łyse meksykańskie – z przyjemnością zrealizuję także takie zamówienia. Każdą wybraną rasę mogę przygotować pod konkretny scenariusz.

Oprócz przeprowadzania castingu psów i kotów w poszukiwaniu konkretnych zwierzaków (o określonej rasie, wieku, umiejętnościach, zachowaniach), angażuję się w cały proces realizacji projektu i jestem obecna na planie zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy wszystkim osobom i zwierzętom biorącym w nim udział.

Dzięki moim umiejętnościom i doświadczeniu, współpraca ze zwierzakami przebiega bardzo sprawnie. Zawsze odpowiadam na potrzeby i oczekiwania Zleceniodawcy – reżysera, producenta, fotografa. Oczywiście organizuję także bezpieczny i komfortowy transport zwierzaków do i z miejsca realizacji projektu.

Moim największym klientem do tej pory jest marka Ford.

Kręciliśmy z amerykańską ekipą filmową,reklamę w studio Alwernia, którą stworzono na rynek amerykański i Europy zachodniej. W castingu wzięło udział około 200 psów, a w samej reklamie wystąpiło ich 16, między innymi: papillon, mops, amstaff, dog niemiecki, hart afgański, cavalier king charles spaniel, grzywacz chiński, basset hound, yorkshire terrier i maltańczyk.

Efekty naszej pracy można obejrzeć pod linkiem:

 

Specjalizuję się także w programach edukacyjnych przeprowadzanych w różnych miejscach: szkołach, biurach, sklepach, galeriach handlowych. Proponowane przeze mnie szkolenia, czy to grupowe czy indywidualne, mogą być np. świetną nagrodą dla klientów. W gronie moich klientów korzystających ze szkoleń indywidualnych nie brakuje także zadowolonych znanych osobistości.

Przykładowe tematy szkoleń:

 • Rozwiązywanie problemów behawioralnych psów i kotów jako przeciwdziałanie porzuceniom i oddawaniu do schronisk dla bezdomnych zwierząt.
 • Jak dobrać odpowiednio dietę.
 • Spokojny sąsiad – program zapobiegający lękowi separacyjnemu psów (coraz popularniejszemu zjawisku, objawiającemu się np. całodniowym szczekaniem podczas nieobecności opiekunów, powodującym cierpienie zarówno psa jak i innych lokatorów).
 • Kulturalny pies w mieście – szkolenie dla psów w każdym wieku, mające na celu poprawienie funkcjonowania opiekunów i ich psów w przestrzeni miejskiej.
 • Bezpieczny pies – zajęcia dla dzieci i młodzieży – mające na celu wzbogacenie o umiejętności komunikacji ze zwierzętami i odpowiedniego reagowania na sygnały zapowiadające atak.

Współpraca ze mną jest prosta, efektywa i przyjemna – wystarczy sformułować oczekiwania, a ja na nie odpowiem.

Zapraszam do kontaktu!

info@psi-ekspert.pl
513-922-242
www.psi-ekspert.pl

 

Wykształcenie, kursy i szkolenia:

 • Tytuł Behawiorysty Zwierząt Domowych – kurs dyplomowy na behawiorystę zwierzęcego Advanced Diploma in the Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training – brytyjska licencja Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), specjalzacja psy i koty.
 • Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers – CAPBT).
 • Mgr pedagogiki, specjalność resocjalizacja, Uniwersytet Jagielloński.
 • Członek Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
 • Kurs Think Dog – tajniki zachowania i szkolenia psa / John Fisher i Sara Whitehead.
 • Kurs tropienia psów i wykorzystania pracy węchowej w modyfikacji zachowań.
 • Kurs Reactivity – a program for rehabilitation – program pracy z nadpobudliwością psów / Emily Larlham.
 • Kurs Building your relationship and reliability with a hunting dog – kurs budowania relacji i pewnej współpracy z myśliwskimi rasami psów / Emily Larlham.
 • Kurs Najnowsza wiedza na temat pochodzenia, zachowania i procesów poznawczych psów / prof. Clive wynne.

Doświadczenie w pracy z psami:

 • Warsztaty i seminaria na terenie całej Polski.
 • Przeprowadzanie castingów i przygotowywanie psów do występów telewizyjnych i reklam.
 • Szkolenie, koordynacja i opieka nad psami w trakcie pracy na planie.
 • Indywidualne poradnictwo na terenie małopolski od 2009 roku.
 • Szkolenia grupowe psów od 2010 roku.
 • Szkolenie psów niesłyszących od 2011 roku.
 • Wolontariuszka w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Psi-ekspert menu