0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Wybierz usługę lub produkt z naszego sklepu

Opisy szkoleń indywidualnych:

SPACEROWE UMIEJĘTNOŚCI
Twój pies nie rozumie jak ma poruszać się na smycz, nie ma wypracowanego bezpiecznego przywołania? A może po prostu chcesz urozmaicić spacer, dowiedzieć się co możesz polepszyć, jak lepiej czytać komunikację Twojego psa, wchodzić z nim w jasny dialog? Możemy pracować nad umiejętności spacerowymi kiedy pies jest zaniepokojony, reaguje zbyt intensywnie, albo jest zagubiony. W chaosie informacji z Internetu można znaleźć różnie niebezpieczne metody uczenia psa, korygowania, podduszania. Jest też pełno popularnych ćwiczeń typu na wypracowanie rezygnacji, wypuszczania z pyszczka które frustrują psa, stresują i niszczą relację opiekuna z psem. A przecież relacja to kanał komunikacji z psem, bez relacji nie przekaż mu informacji!
Zamiast błądzić i testować niebezpieczne, przykre dla psa metody, umów się na konsultacje indywidualna. Popracujemy nad emocjami psa, komunikacją i pokażemy Ci mnóstwo skutecznych i sprawdzonych ćwiczeń polepszających umiejętności spacerowe Twoje i Twojego psa.
DLA KOGO:
Dla opiekunów, którzy chcą mieć więcej radości ze spacerów, i chcą dać psom więcej radości ze spacerów

TEMATYKA ZAJĘĆ
Budujemy relację, pewność siebie i zmniejszamy stres psa. Przyglądamy się emocjom, które przyczyniają się do pojawienia się zachowań problemowych na spacerze. Jest wiele powodów ciągnięcia na smyczy, braku skupienia uwagi, czy nie reagowania na przywołanie. Rozpoznanie i zrozumienie psa, jego przeżyć są kluczem do modyfikacji zachowań. Dowiesz się jak czytać psią mowę, dowiadują się jak komunikują się psy, jakie są ich potrzeby, jak je spełniać i reagować na zachowania. Ale przede wszystkim przećwiczymy z Tobą i Twoim psem mnóstwo ćwiczeń, które zbudują lepszy spacer.
Przykładowy zestaw umiejętności: skupienie uwagi w rozproszeniach, przywołanie, przywołanie z rezygnacją, nauka rezygnacji i samoregulacji, nauka komunikowania się z psem na smyczy, spacer na luźnej smyczy, różne strategie chodzenia na smyczy, różne style, tempa chodzenia na smyczy, aktywizowanie psa podczas spaceru - gry i zabawy, opanowanie rytuałów związanych ze spacerem, socjalizacja kształtowanie umiejętności zachowania się w nietypowych sytuacjach, sposoby nagradzania i motywowania psa, budowanie relacji między opiekunem a psem, zabawy umysłowe i węchowe inne potrzebne zachowania.
Spacer może być najmilszym wydarzeniem dnia, może być też wydarzeniem koszmarnym, pełnym stresu, a nawet niebezpiecznym. Zbuduj spacer który będzie przyjemny i będzie doskonałym sposobem na zdrowe spędzenie wolnego czasu, dobrą zabawę ze swoim psem, budowanie przyjacielskiej relacji, wymyślania fajnych aktywności.
TERAPIA AGRESJI, LĘKU FOBII
Pies, który jest zbyt intensywny w swoich zachowaniach, nieadekwatnie agresywny, lękliwy, boi się kiedy nie ma realnego zagrożenia -potrzebuje by zadbać o niego w szczególny sposób. Terapia holistyczna, którą oferujemy dotyczy tych obszarów życia psa, które należy zmodyfikować, by pies wrócił do równowagi emocjonalnej. Potrzebujemy poznać bliżej psa, przeprowadzić obserwację by wprowadzić konkretne zmiany i ćwiczenia. Każdy przypadek jest inny, każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Czasami zmiany, które proponujemy będą dotyczyły zaskakującego obszaru życia, czasami proponujemy dodatkową aktywność , która wpłynie na emocje psa i zmianę jego postrzeganie wyzwalacza (bodźca, który wyzwala u psa skraje emocje, co w efekcie prowadzi do trudnych zachowań). Terapia szyta na miarę jest odpowiednia dla psich pacjentów, którzy doświadczyli awersyjnego szkolenia (opartego na dominacji i korektach, dławikach, kolczatkach), traum, chorób, nagłych zmian w życiu, miały złą socjalizację, itp. Potrzebujemy zmienić światopogląd psa i przekazać psu informację, że jest bezpieczne, nie musi uciekać, nie musi atakować, ani wchodzić w zachowania zastępcze.

DLA KOGO: Dla każdego kto chce podnieść komfort własnego życia z psem a przede wszystkim chce podnieść komfort życia psa , zadbać o zdrowie i jego podnieść poczucie szczęścia.

Przykładowy zestaw celów, jaki możemy postawić w terapii:
l- epsza samoregulacja
- zbudowanie większego wpływu na własne emocje i pobudzenie
- szybsza habituacje - zbudowanie szybszej adaptacji do nowych sytuacji, dźwięków, sytuacji, itd.
- kontrwarunkowanie - zbudowanie nowych reakcji na wyzwalacze
- polepszenie relacji z opiekunem, lepsza komunikacja
- wypracowanie lepszych strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami
- poprawienie możliwości adaptacyjnych
- wypracowanie strategii ratunkowych - skuteczne zachowania, ćwiczenia na trudne sytuacje
- wypracowanie lepszych umiejętności relaksowania się, regenerowania
- wypracowanie większej tolerancji na stres
- socjalizacja, czy praca nad poprawą umiejętności społecznych
w efekcie - zmiana zachowań na korzystniejsze i bezpieczniejsze

WYCHOWANIE SZCZENIAKA
Szczeniak zmienia wszystko w życiu! Jego etap rozwoju jest wymagający dla świeżych opiekunów ale i dla innych psów, które nie chcą doświadczać rozemocjonowanej pirani, mającej problemy z opanowaniem emocji. Szczenięcy etap rozwoju wymaga specjalistycznego i proaktywnego podejścia. plastyczny mózg chłonie wszystko jak gąbkę, wykorzystaj dobrze ten czas! Nauczymy Cię jak szczeniaka stymulować, wyciszać i wspierać. Dowiesz się jak zaaranżować jego przestrzeń, sprzyjać pozytywnej socjalizacji i habituacji. Pokażemy Ci wiele ćwiczeń, które ułatwią Ci życie ze szczeniakiem i nauczą ważnych zachowań.
Oto przykładowa lista zachowań nad którą możemy pracować z Tobą i twoim szczeniakiem:
- budowanie wspierającej relacji opartej na dialogu,
- przywołanie,
- rezygnację z jedzenia,
- wypuszczenie z pyszczka,
- kontrola gryzienia,
- chodzenie na smyczy,
- udzielimy porad dietetycznych,
- porad dotyczących organizacji czasu, przestrzeni psa,
- będziemy pracowali nad socjalizacją i odpowiednim modelowaniem zabawy między psami.
DLA KOGO:
Dla wszystkich opiekunów szczeniaków, którzy chcą wychować szczeniaka na szczęśliwego psiaka! Chcą mieć w psie przyjaciela, z którym będą się dogadywać i przyjaźnić przez całe jego życie. To wygodny wybór dla opiekunów, którzy nie mogą regularnie uczęszczać na nasze psie przedszkole, w tej opcji umawiają się wspólnie z trenerem na szkolenia u siebie w domu lub w naszej szkole.

ROZWÓJ OSOBISTY
Szkolenie indywidualne dla tych, którzy chcą więcej! Dla tych, którzy się wkręcili w szkolenie, chcą poznać psie sporty, ale też chcą się więcej dowiedzieć na temat komunikacji i budowania relacji. Dla opiekunów, którzy chcą się nauczyć jak urozmaicić psu czas, tak by był spełnionym i wykorzystującym swój potencjał psem oraz jak wypracować pożyteczne i ciekawe umiejętności w sposób ciekawy i odrobinę sportowy! Na zajęciach indywidualnych możemy uszczęśliwiać psy, poprzez
- Nosework - zadania związane z detekcją zapachową , dzięki którym pies poczuje się wreszcie docenionym niuchaczem. Te zajęcia niesamowicie budują poczucie własnej wartości psa i polepszają umiejętności komunikowania się na linii opiekun- pies. Opiekun jest uczony przez trenera interpretacji zachowań, jest to podstawa w tym sporcie.
- Rally Obedience (Rally-O), czyli posłuszeństwo na luzie z wykorzystaniem specjalistycznych znaków, akcesoriów budujących całe tory Rally O. Budujemy fajne zachowania sportowe, przywołanie, skupienie uwagi- wszystko ciekawie, z pomysłem!
- Fitness - trening Psiego Fitnessu poprawia sylwetkę psa, buduje sprawność, zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko urazów w życiu codziennym. Pies zwiększa świadomością ciała, buduje się u niego - lepsza integracja sensoryczna, lepsze przetwarzanie bodźców, co wpływa na jego ogólne funkcjonowanie w życiu. U psów wystawowych pomaga to przy pracy nad odpowiednią postawą.
 -Lepsza komunikacja - to lepsza relacja, musimy się rozumieć by się wspierać! Co komunikuje Twój pies? Czy Twój pies lubi spotkania z innymi psami? Czy ciężko jest mu zrezygnować z innego psa lub też wręcz przeciwnie: nie chce mieć z nimi nic do czynienia? Masz szansę dowiedzieć się, co komunikuje Twój psiak, jak mu pomóc i wspierać go w trudnych sytuacjach. Dowiesz się jakie spotkania z psami będą dla niego najbardziej korzystne!

DLA KOGO:
Dla opiekunów, którzy chcą sprawić sobie i psu przyjemność, inwestują z zdrowy styl życia psa i piękną relację.

LĘK SEPARACYJNY
Problem w momencie separacji, problemy z zostawaniem w domu to bardzo popularne psie trudności. Pies jest zwierzęciem stadnym a jako poczucie bezpieczeństwa jest często “umieszczone w opiekunie”. Odpowiednie wychowywanie szczeniaka zminimalizuje szansy wystąpienia późniejszego lęku separacyjnego.

Każdy przypadek jest inny, problemy separacyjne, zaburzenia separacyjne mogą być wywoływane przez różne czynniki, dlatego terapia powinna być dobrana indywidualnie. Stosujemy tutaj terapię holistyczną podejmujemu działania które będa wspierały psa w sytuacjach separacji.

DLA KOGO:
 Dla każdego kto chce podnieść komfort psa w sytuacji kiedy zostaje sam w domu.

Przykładowy zestaw celów, jaki możemy postawić:
- budowanie bezpiecznych rytuałów związanych z pozostawaniem w domu
- odwrażliwianie trudnych etapów, elementów związanych z wychodzeniem
- budowania u psa wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa
- zwiększenie tolerancji na stres i na separację.

chevron-down