0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Psi Fitness w Psim Ekspercie

Psi Fitness to wszechstronny trening dla psa angażujący ciało i umysł.   Oczywistą korzyścią zajęć jest pielęgnowanie psiej […]

Psi Fitness to wszechstronny trening dla psa angażujący ciało i umysł.  

Oczywistą korzyścią zajęć jest pielęgnowanie psiej kondycji fizycznej. Jednakże Psi Fitness w wydaniu Psiego Eksperta działa również pozytywnie na relację psa i opiekuna oraz na psychikę psa! Trening autokontroli  bardzo ładnie łączy się z ćwiczeniami fizycznymi, dzięki temu pies buduje świadomość swojego ciała, uważność, skupienie i przejmuje kontrolę nad własnymi emocjami. Zajęcia działają wyciszająco na psa, a pracując w grupie, w rozproszeniach, ćwiczymy również nad podniesieniem odporności na stres i zwiększamy możliwości skupienia uwagi na opiekunie, to z kolei może wpłynąć pozytywnie również na inne sfery życia. 

Psi Fitness wielowymiarowo wpływa na organizm czworonoga:

  •  Aktywuje i rozbudowuje mięśnie szkieletowe.
  • Wzmacnia propriocepcję – świadomość gdzie w przestrzeni znajdują się części ciała.
  • Poprawia koordynację.
  • Poprawia kondycję.
  • Odżywia chrząstki, pozytywnie wpływa na stawy.
  • Kontakt z różnymi podłożami pobudza układ nerwowy.
  • Ćwiczenie równowagi pozwala skupić się na mięśniach posturalnych i refleksach. Są to mięśnie o wysokiej wytrzymałości i mięśnie, które pomagają utrzymać ciało w obliczu grawitacji.

Dzięki zajęciom, pies porusza się z większa świadomością, mniej chaotycznie.  Efekty są widoczne podczas spacerów, swobodnej zabawy, ale również tam, gdzie psy proszone są o większy wysiłek, np. podczas uprawiania psich sportów, gdzie ważna jest precyzję, szybkość. Psi Fitness wpływa na to, jak pies chodzi po schodach, zeskakuje lub schodzi z kanapy czy w jaki sposób bawi się z innymi psami, a kontuzje w życiu codziennym  z prozaicznych przyczyn- niestety nie są wcale takie rzadkie. Regularny trening Psiego Fitnessu z psem zwiększa jego bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko urazu w życiu codziennym. Pies z większą świadomością ma większą szansę na wyratowanie się z opresji, która normalnie skończyła by się kontuzją.

 U psów wystawowych pomaga to przy pracy nad odpowiednią postawą. Jeśli uświadomimy psu jak ustawia się ciało, będzie wymagało to od nas mniejszej ingerencji, w trakcie show.

Trening wpływa również pozytywnie na psy, które mają problem z dotykiem, z zabiegami pielęgnacyjnymi.

Psi Fitness to zajęcia dla psiego ducha i ciała!

chevron-down