0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Sadyści – typowi polscy psi treserzy

Szkoleniem psów zajmują się najczęściej osoby, nie posiadające odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i umiejętności. Jako, że […]

Szkoleniem psów zajmują się najczęściej osoby, nie posiadające odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i umiejętności. Jako, że szkolenie psów staje się coraz bardziej popularne, liczba osób zajmująca się “tresurą”, również rośnie.

Opiekunowie mogą wybierać między różnymi szkołami, ceny są bardzo zróżnicowane. Szkolenie psów w Polsce, oparte jest głownie na korygowaniu psa, jeśli pies ciągnie na smyczy – trener poleca w tej kolejności:

  • obroże pół zaciskową,
  • obroże zaciskową,
  • łańcuszek zaciskowy,
  • kolczatkę,
  • obrożę elektryczną.

Posłuszni opiekunowie, zakupują wspomniane narzędzia tortur dla swoich psów. Pies w trakcie stosowania takiej przemocy, zaczyna być nieufny, broni się przed zadawanym bólem i dominacją, jakiej doświadcza. W chwili gdy treser, przemocowy szkoleniowiec, nie radzi sobie już z psem, kieruje psa do behawiorysty. I taki pies jest już w bardzo złym stanie psychicznym, z nawykami bronienia się poprzez atak – trafia do wykwalifikowanego specjalisty. I tu zaczynamy działać – niestety czasami bardzo ciężko jest psa wyciągnąć z zastanego stanu psychicznego.

Jeśli decydujecie się na usługę szkolenia Waszych psów, wybierzcie osobę, która nie stosuje korygowania i potrafi wyszkolić psa na szelkach! To dobry test! Ponieważ dobrze dobrane szelki, nie zadają psu żadnego bólu – nie mamy możliwości szkolenia psa stosując korygowanie. Dlatego większość szkoleniowców zabrania (!) szelek, ponieważ nie potrafią szkolić psów, potrafią się nad nimi jedynie znęcać.

Szkoła Psi Ekspert (jest więcej takich szkół jak nasza, jeśli nie wybierzesz naszej, wybierz inną, która opiera szkolenie na wzmocnieniu pozytywnym) to miejsce, w którym pies nie doświadczy żadnego rodzaju presji ani przemocy. Naszą misją jest szerzenie bezpiecznych metod szkolenia psów. Na szkoleniach dzielimy się wiedzą z zakresu psychologii behawioralnej, psiej psychologii, psychologii systemowej (psychologia systemowa wyjaśnia wpływ rodziny na psa, pies jest częścią systemu rodzinnego, gdzie każdy element ma wpływ na każdy).

Zapraszamy na szkolenia indywidualne i szkolenia grupowe do naszego wyjątkowego miejsca. Centrum Szkoleniowe Psi Ekspert, znajduje się w Krakowie, (5 min od Bonarki) na ulicy: Michała Ossowskiego 4.

Zapraszamy!!

Poniżej zdjęcia ze szkolenia w naszej szkole 🙂

Hotel Dla PsóW W Krakowie
chevron-down