Szarpaki i Kule Węchowe

SzarpakiPSIEGO EKSPERTA

Szarpaki behawioralne Psiego Eksperta już w sprzedaży! W naszej praktyce stosujemy je od wielu lat, sprawdzają się do rozluźniania psa w trakcie zabawy, przekierowywania zachowań problemowych i budowania relacji z dziećmi!

BAW SIĘ ZPSEM W DOMU

Skąd wzięły się naszeszarpaki?

Nasze szarpaki produkujemy od wielu lat. Początkowo szyliśmy je wyłącznie na potrzeby prowadzonych przez nas szkoleń i używaliśmy ich w trakcie treningów, by odstresować psy i wzmacniać relację z opiekunem.

Potrzebowaliśmy trwałych szarpaków z odpowiednich materiałów. Często je praliśmy, dlatego stosowaliśmy mocnych nici. Ze względu na psy, które nie chciały się bawić na szkoleniu, np. były zestresowane, zaczęliśmy poszukiwać futer, które najbardziej podobają się psom.

Kilka lat temu zauważyliśmy że Szarpaki Psiego Eksperta bardzo pomagają nam, w układaniu przyjacielskich relacji dzieci z psami. Są długie, dzięki czemu dzieci mogą bawić się w odpowiednim dystansie z psami, przy jednocześnie dużym zaangażowaniu.

Szarpaki służyły nam także do trenowania aportu oraz rezygnacji – do takich treningów polecamy zakup dwóch szarpaków.

ZADBAJ O JAKOŚĆWASZYCH SPACERÓW!

Jeśli podczas spaceru Twój pies się stresuje, odczuwa lęk, frustrację, możesz wesprzeć go zabawą szarpakiem. Szarpak pomoże psu odstresować się po trudnej sytuacji, można go również używać, kiedy przewidujesz, że stresująca sytuacją się pojawi, np. widzimy nadjeżdżający rower, a wiemy że pies reaguje dużym pobudzeniem na rowerzystów, wówczas proponujemy mu szarpak, by aktywnie mógł poradzić sobie z tą sytuacją. Szarpaki pomagają psom w odreagowaniu emocji, co przyczynia się do poprawy ich samopoczucia i w efekcie zmniejsza ilość zachowań problemowych. Jeśli psiak ucieka z zabawką, miej przy sobie drugą, taką samą lub wymień szarpak na jedzenie.

JAK SIĘBAWIĆ Z PSEM?

Aby zabawa sprawiała psu radość, nie stresowała, a wręcz przeciwnie- redukowała napięcie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

Jak jeszcze możesz wykorzystać nasz szarpak?

To fajna przerwa w treningu, zwłaszcza podczas ćwiczeń, kiedy pies musi być nieruchomy (np. czekanie, zostawanie).

To doskonały sposób na rozładowanie emocji u psa np. gdy się zbytnio pobudził treningiem.

Trzymanie zabawki w pyszczku często działa uspokajająco na psa, wystarczy że ją niesie, a rączka może być luźna.

Przeciąganie się szarpakiem, pomoże psu się rozładować, dając upust nagromadzonych emocjom.

Wspólna zabawa z opiekunem sprawia, że jesteśmy dla psa atrakcyjni. Budowanie atrakcyjności opiekuna w oczach psa jest niezmiernie ważne, pies chce wtedy przebywać blisko nas.

Wypracowany szarpak pomaga również w treningu np. luźnej smyczy, przywołania, skupienia uwagi.