Szkolenia specjalistyczne

Szkolenia/kursy SPECJALISTYCZNE

Każde szkolenie specjalistyczne zawiera:

 • 5 do 6 szkoleń praktycznych w naszej szkole, zależy od typu szkolenia.
 • Każde szkolenie/spotkanie trwa 60 minut.
 • Dyżur Psiego Eksperta w cenie kursu– w trakcie trwania kursu, jak i po jego zakończeniu uczestnicy szkoleń specjalistycznych mogą się z nami spotkać online, by porozmawiać o problemach, wątpliwościach dotyczących szkolenia, wychowania psa. Takie dyżury organizowane są raz w miesiącu o stałych porach. O chęci uczestnictwa należy nas poinformować drogą mailową.
 • Na terenie szkoły dostępna jest toaleta, napoje i ciasteczka.
 • Szkolenia prowadzi Specjalista w danej dziedzinie.
 • Całe rodziny są mile widziane na zajęciach. Jeden piesek może przychodzić na zajęcia z kilkuosobową obstawą :).
 • Zasada odrabiania zajęć- jeśli nie możesz przyjść na zajęcia- nie przepadają! Możesz je odrobić, na zajęciach innej grupy w terminie, który Ci odpada :)
 • Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się w Regulaminie Szkoleń.

Szkolenia specjalistyczne:

 • PSIE ROZMOWY- od 6 miesiąca życia do późnej starości. Warsztat z psiej komunikacji, mający na celu poprawę relacji opiekun-pies. 
 • FITNESS DLA PSÓW – od 5 miesiąca do późnej starości. Zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, kondycję fizyczną psa, skupienie uwagi i wyciszenie psa.
 • NOSE WORK – podstawy pracy węchowej i metoda pracy w terapii behawioralnejod 5 miesiąca do późnej starości. Zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, niesamowicie stymuluj i budują poczucie wartości i sprawczości psa. Ten kurs jest rekomendowany również dla psów, które mają problem z aparatem ruchowym. 

OPIS SZCZEGÓŁOWY :


PSIE ROZMOWY- warsztat z psiej komunikacji, mający na celu poprawę relacji opiekun-pies

Co komunikuje Twój pies? Czy Twój pies lubi spotkania z innymi psami? Czy ciężko jest mu zrezygnować z innego psa lub też wręcz przeciwnie: nie chce mieć z nimi nic do czynienia? A może Twój pies obawia się spotkań z innymi lub stara się odstraszyć psy zanim do niego podejdą? 

Zapraszamy na Psie Rozmowy, na których masz szansę dowiedzieć się, co komunikuje Twój psiak, jak mu pomóc i wspierać go w trudnych sytuacjach. Dowiesz się jakie spotkania z psami będą dla niego najbardziej korzystne!

RELACJA PSA Z OPIEKUNEM

Poznaj lepiej swojego psa, poobserwuj go i naucz się prawidłowo interpretować jego zachowania. Naucz się jak w jasny sposób wspierać i rozmawiać ze swoim psem! Komunikacja między psami jest bardzo złożona i każde spotkanie to unikalna sytuacja, pełna niuansów i subtelnych sygnałów. Naucz się rozpoznawać komunikaty swojego psa, dowiedz się, czy spotkania z innymi psami są dla niego przyjemnością oraz jak sprawić, by były dla niego bardziej komfortowe. 

TEN WARSZTAT MA NAUCZYĆ CIĘ PSIEJ KOMUNIKACJI!

Naucz się interpretować komunikacje innych psów, nie tylko swojego psa, tak by możliwe było dokonanie oceny zachowania spotykanych na spacerze psów. Obserwując innych uczestników, dowiedz się, jak reagować w różnych sytuacjach spacerowych, a także jak rozumieć sygnały napotkanych psów. Obserwacja innych uczestników kursu i innych psów daje niepowtarzalną okazję do tego, aby lepiej i głębiej zrozumieć rolę relacji między psem a opiekunem. Skorzystasz na tym, że w spokoju będziesz mógł dokonywać tych obserwacji i wyciągać wnioski. Dzięki temu możesz zrozumieć lepiej Twoją relację z psem.  

Podczas zajęć omawiamy sytuacje, które wydarzają się na bieżąco. Psy najczęściej rozpoczynają najpierw dialog  na dwóch placach szkoleniowych, oddzielonych od siebie płotem. Jeśli to bezpieczne, możemy zdecydować aby psy się ze sobą bezpośrednio komunikowały, natomiast nie jest to konieczne do tego, aby z psami pracować i dokonywać oceny komunikacji. W trakcie interakcji między dwoma psami i ich opiekunami, pozostali uczestnicy szkolenia są obserwatorami psiej rozmowy. 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Na zajęciach należy mieć psa na szelkach lub obroży (nie akceptujemy psów w kolczatkach, kantarach, łańcuszkach zaciskowych itd.). Jeśli Twój pies wykazuje zachowania agresywne, może istnieć potrzeba wykorzystania dodatkowych środków zabezpieczeń, takich jak kaganiec lub linka treningowa. Warto mieć ze sobą ulubioną zabawkę Twojego psa.

PRZYJDŹ BEZ JEDZENIA, SMACZKÓW!

Na tym warsztacie nie może znajdować się jedzenie, nawet w kieszeniach ani saszetkach, gdyż może wpływać to na zachowanie psa. Ewentualne nagrody należy zostawić w samochodzie. 

LOGISTYKA

W Psiej rozmowie biorą udział dwa psy. Pozostałe psy, które mają brać udział w rozmowach i czekają na swoją kolejkę muszą pozostawać poza placem. Najlepiej jeśli jeden opiekun jest na części obserwacyjnej (czyli obserwuje Psią rozmowę innych psów) a drugi opiekun lub pomocnik, spaceruje z psem po niedalekiej okolicy lub czeka z psem w aucie i jestem pod telefonem.   W trakcie pojedynczego godzinnego spotkania będą aktywnie brały udział najczęściej 4 psy.

KURS OBEJMUJE:

 • 6 spotkań warsztatowych, każde trwa godzinę. Zajęcia odbywają się w naszej szkole, ale na zewnątrz, dlatego w razie deszczu, wichury, będziemy przekładali zajęcia. 
 • Każdy pies będzie brał czynny udział w około 3 zajęciach(może się zdarzyć, że więcej) 
 • W trakcie pojedynczych zajęć, będą rozmawiały ze sobą 4 psy. To oznacza, że pozostałe psy zostają w domu, a ich opiekunowie przychodzą na zajęcia bez psów, tak by obserwować komunikację i interakcje psów, które czynnie biorą udział w Psich rozmowach.

ZOBACZ FOTO RELACJĘ Z ZAJEĆ PSIE ROZMOWY!!

https://psi-ekspert.pl/historie/psie-rozmowy-warsztat-z-psiej-komunikacji-majacy-na-celu-poprawe-relacji-opiekun-pies/

SPRAWDZ CENĘ I TERMIN TYCH ZAJĘĆ: KALENDARZ SZKOLEŃ  

ZAPISZ SIĘ NA TE ZAJECIA:  FORMULARZ


FITNESS DLA PSÓW– atrakcyjne ćwiczenia fizyczne dla psa, przy użyciu specjalistycznych akcesoriów.

Psi fitness to wspaniałe ćwiczenia dla ciała i ducha Twojego psa! Zajęcia budują poczucie sprawczości psa i wspaniale wpływają na relacje pies-opiekun.

TEMATYKA:
Regularny trening Psiego Fitnessu zwiększa jego bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko urazu w życiu codziennym. Pies z większą świadomością ciała ma większą szansę na wyratowanie się z opresji, która normalnie skończyła by się kontuzją. U psów wystawowych pomaga to przy pracy nad odpowiednią postawą.
Psi Fitness wielowymiarowo wpływa na organizm czworonoga:

 • aktywuje i rozbudowuje mięśnie szkieletowe,
 • wzmacnia propriocepcję – świadomość gdzie w przestrzeni znajdują się części ciała,
 • poprawia koordynację,
 • poprawia kondycję,
 • odżywia chrząstki, pozytywnie wpływa na stawy,
 • kontakt z różnymi podłożami pobudza układ nerwowy.
 • ćwiczenie równowagi, pozwala skupić się na mięśniach posturalnych i refleksach. Są to mięśnie o wysokiej wytrzymałości i mięśnie, które pomagają utrzymać ciało w obliczu grawitacji.

DLA KOGO: Zajęcia dla psów, które ukończyły 5 miesięcy, aż do późnej starości. Zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, kondycję fizyczną psa, skupienie uwagi i wyciszenie psa.

KURS OBEJMUJE: 5 spotkań warsztatowych, każde trwa godzinę. Zajęcia odbywają się w naszej szkole, zapraszamy całą rodzinę z psem!

SPRAWDZ CENĘ I TERMIN TYCH ZAJĘĆ: KALENDARZ SZKOLEŃ  

ZAPISZ SIĘ NA TE ZAJECIA:  FORMULARZ


MÓJ NOSEWORK – podstawy pracy węchowej i metoda pracy w terapii behawioralnej

To kurs, którego celem jest wprowadzenie psa i jego przewodnika w fascynujący świat poszukiwania zapachów. Za pomocą noseworku możemy wpływać na pewność siebie psa, umocnić relację pies-opiekun, zapewnić psu świetną rozrywkę oraz zmęczyć go umysłowo. Kurs zawiera liczne wskazówki praktyczne, które realizowane będą na zjazdach, jak i zagadnienia teoretyczne przekazywane podczas spotkań i w materiałach edukacyjnych. Postępami pracy będziemy dzielić się na grupie specjalnie stworzonej dla uczestników. 

Ten kurs zawierał będzie wprowadzenie do noseworku: od budowania świadomości wybranego zapachu, przez rutynę startową, rozproszenia, linię z przedmiotów i wiele innych przejdziemy budowania pewności siebie i samodzielności psa. Każdy uczestnik pozna podstawy teorii zapachu, zdolności psiego nosa, dowie się czym jest ZWZ (zmiana w zachowaniu) oraz nauczy się lepiej odczytywać mowę ciała swojego czworonoga, co ma ogromny wpływ na relację i pracę z psem.

DLA KOGO: Zajęcia dla psów, które ukończyły 5 miesięcy, aż do późnej starości. Zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, kondycję fizyczną psa, skupienie uwagi i wyciszenie psa.

KURS OBEJMUJE: 5 spotkań warsztatowych, każde trwa godzinę. Zajęcia odbywają się w naszej szkole, zapraszamy całą rodzinę z psem!

SPRAWDZ CENĘ I TERMIN TYCH ZAJĘĆ: KALENDARZ SZKOLEŃ  

ZAPISZ SIĘ NA TE ZAJECIA:  FORMULARZ

Psi-ekspert menu