WEBINARY I WARSZTATY
Psie Rozmowy.kurs i Warsztat z psiej komunikacji na linii pies pies, pies człowiek.
Zapraszamy na kurs psiej komunikacji Psie Rozmowy!
To jedyny taki kurs, na którym przygotowujemy kursantów do zajęć praktycznych psiej komunikacji, etogramu i strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami!
Kurs zawiera filmiki z komentarzem odnoszącym się do komunikacji psów, artykuły o tematyce komunikacji i psiego etogramu oraz spotkanie online z Q&A i omówieniem różnych strategii radzenia sobie , zarówno tych niekorzystnych jak i adaptacyjnych.
Warsztaty praktyczne trwają dwa weekendy, mają na celu zrozumienie psiej komunikacji polepszenia funkcjonowania psa w sytuacjach społecznych!
Zapraszamy opiekunów z psami jak i obserwatorów bez psów!
Po ukończonym kursie uczestnicy otrzymują duplom ukończenia kursu, a jeśli uczestnik zda test sprawdzający wiedzę z zakresu psiej komunikacji- otrzymuje również Certyfikat ukończenia kursu!
Psie Rozmowy. Warsztat z psiej komunikacji na linii pies pies, pies człowiek plus przygotowanie do warsztatów- nagrania i artykuły edukujące z zakresu psiej komunikacji i spotkanie na żywo na platformie Zoom.
Będziemy uczyli się psiego języka, zagłębimy się w etykietę psich rozmów. Będziemy tak aranżować spotkania, by były korzystne, uspołeczniające, polepszające komunikację i relację psa z opiekunem. Co więcej, przyjrzymy się każdemu psu jego potrzebom, strategiom korzystnym i niekorzystnym, umiejętnościom adaptacyjnym będziemy starali się przekazać mu informację o możliwościach jakie niesie ze sobą każda interakcja. Każdą interakcję omawiamy. Interakcje w zależności od psów przeprowadzamy przez płot, każdy pies jest na swoim placu na smyczach lub bez smyczy.
Pracujemy w dwa weekendy, ponieważ chcemy aby każdy opiekun między spotkaniami miał możliwość praktykowania nabytych umiejętności, sprawdzania, co się sprawdza, co zostało uwewnętrznione przez psa, tak by kolejny weekend warsztatowy był owocny. Pracujemy w oparciu o dobrostan psa, szanując jego potrzeby.
Koszt
udział z psem: 690 zł
udział bez psa: 650 zł
Liczba miejsc
Edycja 1
22 KWIECIEŃ – dostęp do nagrań i tekstów o tematyce komunikacji
28 MAJ WTOREK, wspólne spotkanie Zoom od 17:30 do 19:30
WARSZTATY:
CZERWIEC, zajęcia praktyczne, sobota i niedziela : 1, 2 i 15, 16
Godzina 16:30 – 19:00
Etap teoretyczno-przygotowawczy
Do warsztatów, które odbywają się w naszej szkole, przygotowujemy uczestników, udostępniając im materiały edukacyjne i spotykając się na żywo na platformie Zoom.
Istnieją dwa warianty uczestnictwa w warsztatach:
-obserwator: w trakcie warsztatów praktycznych obserwuje, uczestniczy w spotkaniu Zoom i otrzymuje dostęp do materiałów przygotowujących.
-drużyna pies i jego człowiek: w trakcie warsztatów praktycznych obserwuje, ale i uczestniczy ze swoim psem w interakcjach. Przed rozpoczęciem warsztatu zawsze staramy się rozpisać kolejność pierwszych wejść drużyny pies +opiekun, natomiast kolejne wejścia omawiamy na bieżąco, na podstawie poprzednich interakcji i tego czego potrzebują psy. Pies jest obecny na placu tylko w chwili swojej interakcji, następnie wraca do samochodu lub pod opiekę drugiego uczestnika. Dokładne instrukcje przesyłamy uczestnikom, omawiamy też szczegóły w trakcie spotkania Zoom. uczestniczy w spotkaniu Zoom i otrzymuje dostęp do materiałów przygotowujących.
Podsumowując
Część teoretyczno-przygotowawcza:
Przygotowanie poprzez obejrzenie filmików z komunikacji i przeczytanie artykułów, wspólne spotkanie na zoom
Część praktyczna
Warsztat z psiej komunikacji, odbywają się w Krakowie, na terenie naszej szkoły, ulica Ossowskiego 4. Odbywają się w dwa weekendy w godzinach 16:30-19:00
Każdy uczestnik otrzymuje dyplom.
PROJEKT SZKOLENIOWY:Problemy separacyjne i lęk separacyjny Prewencja. Rozpoznanie. Terapia. Ewaluacja.
Innowacyjne podejście do terapii lęku separacyjnego.
Czas zmienić podejście do psiej separacji i postępować zgodnie z aktualna więdzą z zakresu neurobiologii i etogramu. Zachęcamy profesjonalistów do aktualizowania wiedzy, jak i opiekunów szczeniaków i psów z problemem i bez problemu do uczestnictwa, bowiem ta wiedza jest bardzo ważna i można ją bardzo praktycznie wykorzystać, wprowadzając niezwykle korzystne zmiany w życie psa.
Zaprasza: Sonia Maciuszek
Zespół zaburzenia separacyjnego może objawiać się w różny sposób,
w zależności od temperamentu i osobowości psa. Zobaczymy to na filmikach, na których też będziemy obserwowali etapy terapii!
Nie możemy stosować jedynie odwrażliwiania i klatek! Psy są różne, a możliwości terapii bogate! Spójrz tylko na bardzo duże uproszczenie, które jednak może otworzyć oczy:
Psy nieśmiałe, introwertyczne:
częściej występuje rezygnacja i cierpliwe czekanie na powrót opiekuna,
przywoływanie domowników poprzez wycie i skomlenie,
depresja nie mogą przyjmować pokarmu i nie interesują się pozostawionymi zabawkami czy smakołykami, dopóki opiekun nie wróci do domu.
Psy proaktywne, ekstrawertyczne:
może występować silne pobudzenie objawiające się nadmierną aktywnością ruchową, drapaniem w drzwi i próbami wydostania się z mieszkania wzmożoną wokalizacją, częściej szczekają znoszą na posłanie rzeczy osobiste pachnące nieobecnym opiekunem niszczą przedmioty.
Skutki długotrwałego lęku separacyjnego można podzielić na grupy:
zachowania nieprawidłowe, jak na przykład zaburzenia snu, zaburzenie funkcji poznawczych, brak skupienia uwagi, trudności w uczeniu się, nadmierna aktywność
zmiany somatyczne, na przykład owrzodzenia błony śluzowej żołądka i jelit, spadek odporności, uszkodzenia dziąseł, zębów, kufy spowodowane intensywnym gryzieniem przedmiotów, zmiany w migdałkach, krtani spowodowane wyciem i nadmiernym szczekaniem zmiany w relacjach z ludźmi i zwierzętami charakteryzujące się postępującym brakiem pewności siebie w kontaktach społecznych i unikaniem interakcji z innymi psami.
Kupując dostęp do projektu szkoleniowego otrzymują Państwo: 4 godziny wykładu, analiza filmików plus Q&A, spotkanie na żywo na platformie zoom oraz roczny dostęp do nagrania.
PROJEKT SZKOLENIOWY: Terapia holistyczna, jak pomóc psu?
Projekt szkoleniowy: Terapia holistyczna i pomóc psu z problemami. Rozpoznanie przyczyn, emocji, zachowań.
To wspaniałe, że możemy spojrzeć na psa jako na całość. Mamy wiedzę, by zrozumieć psią osobę i pomóc jej w trudnych sytuacjach. Zacznijmy od tego kim jest pies, jakie zachowania z psiego etogramu są normalne, a jakie są odchyleniami. Następnie nauczymy się dokonywać psa, środowiska, kontekstu i relacji, by dobrać odpowiednie działania mające na celu wprowadzenie korzystnych zmian. Dlaczego na psiej drodze życia pojawiają się problemy z agresją, reaktywnością, lękowością? Skąd biorą się nerwice, zachowania autoagresywne? Dlaczego psy w dzisiejszych czasach tak często cierpią psychicznie? Dlaczego często chorują? I wreszcie najważniejsze? Jak pracować z psem, jakie zmiany wprowadzić, by pomóc psu? O tym będzie ten webinar.
Zaprasza: Sonia Maciuszek
Poprzez zrozumienie emocji psa, poprzez zagłębienie się w psi etogram, możemy dobrać odpowiednią terapią, która będzie odpowiedzią na potrzeby tego konkretnego psa. W podejściu holistycznym psyche łączy się z soma, a bez relacji, która jest podstawowym kanałem komunikacji nie mamy szans na przekazanie psu informacji, za która pójdzie wielka zmiana.
Zapraszam w podróż w głąb, dzięki której lepiej zrozumiesz swojego psa i pomożesz mu, tak jak tego potrzebuje.
Kupując dostęp do projektu szkoleniowego otrzymują Państwo: 4 godziny wykładu, analiza filmików plus Q&A, spotkanie na żywo na platformie zoom oraz roczny dostęp do nagrania.