0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Jak się starzeją psy?

My miłośnicy i opiekunowie naszych psów, na pewnym etapie życia, skonfrontujemy się z ich procesem starzenia, umieranie i ze […]

My miłośnicy i opiekunowie naszych psów, na pewnym etapie życia, skonfrontujemy się z ich procesem starzenia, umieranie i ze śmiercią naszych przyjaciół.

„Psie lata: Wierni przyjaciele, wtedy i dziś” (Dog Years: Faithful Friends, Then & Now) to pięknie ilustrowany album opowiadający historie 30 psów, które zestarzały się u boku swych opiekunów. Każdy pies ma podwójny portret: jedno zdjęcie przedstawia go jako młodego pieska lub szczenię, drugie jest zrobione po kilku lub kilkunastu latach”

Autorką zdjęć jest Amanda Jones, amerykańska fotografka od 20 lat portretująca psy. Jej zdjęcia regularnie pojawiają się na okładkach eleganckiego magazynu o psach „The Bark”. Dzięki temu, że Amanda pracuje z psami tak długo, mogła skontaktować się i sfotografować psich staruszków,  których dawno temu poznała jako szczenięta. „Dog Years” to piąty album ze zdjęciami czworonogów, jaki przygotowała.

Ten cykl ukazuje, jak zwierzęta podlegają nieubłaganemu upływowi czasu i że życie jednak jest piękniejsze, gdy nam w nim towarzyszy wierny pies… Amandę zainspirował jej własny pies, długowłosa jamniczka Lily, którą miała przez 16 lat. – Przez ten czas zdążyliśmy wraz z mężem przeprowadzić się na drugi koniec kraju i z powrotem. Kupiliśmy dom, urodziłam dziecko, a kochana Lily we wszystkim nam towarzyszyła, starzejąc się przy naszym boku, dzieląc nasze pełne przygód życie – pisze we wstępie do książki autorka. – Życie psa to miara naszej egzystencji.

Na zdjęciu na stronie głównej jest Abigail w wieku 4 miesięcy i 8 lat.

Charcica Audrey w wieku 3 i 12 lat.

Audrey 3 i 12

Gryfonik Briscoe w wieku roku i 10 lat.

Briscoe 1 i 10

Bloodhound Copper, 3 i 10 lat.

Copper 3 i 10

Mops Fred, 2 i 10 lat.

Fred 2 i 10

Kayden i Brodie w wieku 11 miesięcy oraz 5 lat, potem 7 i 12 lat.

Kayden and Brodie, 11 m i 5, 7 i 12

Jamniczka Lily, 8 miesięcy i 15 lat.

Lily 8 mies i 15 lat

Labradorki Maddie i Ellie w wieku 7 i 6 lat oraz 14 i 13.

Maddie i Ellie, 7 i 6, 14 i 13

Maddy, 5 i 10 lat.

Maddy 5 i 10

Basset Poppy w wieku 1 i 7 lat.

Poppy 1 i 7

Pudel Rufus, 6 miesięcy i 13 lat.

Rufus 6 mies i 13 lat

Zdjęcia pochodzą z fanpage’a artystki: https://www.facebook.com/dogyearsbook/
oraz portalu BoredPanda.com.

chevron-down