0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

DIETA BARF

Dieta BARF (Biologically Appropriare Raw Food, tj. Biologicznie odpowiednie pożywenie surowe) to świetna alternatywa dla […]

Dieta BARF (Biologically Appropriare Raw Food, tj. Biologicznie odpowiednie pożywenie surowe) to świetna alternatywa dla tradycyjnych sposobów żywienia zwierząt.  Jest to kompletna i starannie zbilansowana mieszanka surowego mięsa, kości, owoców i warzyw. Eliminuje wszystkie przetworzone produkty i zboża. Dieta BARF jest idealnym rozwiązaniem dla zwierząt z alergiami, problemami trawiennymi, chorobami zwyrodnieniowymi, czy problemami ze skórą i sierścią.Korzyści ze stosowania tej diety jest o wiele więcej. Poprawia min. oddech, wzmacnia zęby, a waga psa dopasowuje się do kształtu ciała. Zdecydowanie wzmacnia się też układ odpornościowy, powraca energia i witalność.

Proporcje w diecie BARF powinny wynosić:

  • 80%- produkty pochodzenia zwierzęcego ( około 50-60% mięso i 20-30% kości)
  • 20%- produkty pochodzenia roślinnego ( około 80% warzyw i 20% owoców)

Bardzo ważne jest, aby utrzymywać właściwe proporcje i odpowiednio suplementować zwierze. Przed rozpoczęciem stosowania tej diety należy zrozumieć podstawy odżywiania zwierząt. Potrzebna jest różnorodność, aby uzupełnic organizm psa we wszystkie potrzebne witaminy i minerały, oraz uzyskać właściwą rownowagę kwasów omega 3 i 6. Odpowiednia wiedza na temat dodatkowej suplementacji jest niezbędna. Warzywa i owoce zapewniają błonnik, witaminy, smak i różnorodność. Jednymi z najpopularniejszych suplementów, które można dodać, są wodorosty. Mają ogromny zakres witamin, minerałów i unikalnych przeciwutleniaczy.

Kiedy nagle zmieniamy psu dietę, w niektórych przypadkach może wystąpić biegunka. W tej sytuacji stopniowo zmieniajmy plan żywieniowy czworonoga wprowadzając coraz więcej surowych składników , aby jego organizm przyzwyczaił się z czasem w pełni do diety BARF.

chevron-down