0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Agencja Castingowa Psi i Koci Ekspert- po co, dla kogo i jak to działa

KTO POTRZEBUJE NASZEJ AGENCJI?  

Reklama samochodu z 1917 roku jest świetnym przykładem tego, jak  odpowiednie wykorzystanie wizerunku zwierząt, może nadać charakter reklamie. Zwierzęta pełnią coraz większą rolę w reklamie, filmie. Wizerunek słodkich szczeniaków i kociąt jest wykorzystywany przy sprzedaży produktów, nie mających nic wspólnego ze światem zwierząt- od papieru toaletowego, przez branżę motoryzacyjną, alkoholową, odzieżową, materiały budowlane, itd.

Agencje reklamowe na bieżąco reagują na zachowania konsumenckie, a w tych czasach przykuwa się uwagę erotyką ciekawym designem, zapowiedzą młodości i bogactwa oraz… zwierzakami. Obyczajowe filmy, seriale nie mogą sobie pozwolić na produkcje, które nie mają choćby epizodycznej roli dla zwierzaka, dla urealnienia postaci bohaterów. Reżyserzy, którzy mają złe doświadczenia w pracy z czworonogami na planie, zlecają producentom znalezienie firm, profesjonalnie zajmujących się obsadzaniem zwierząt do ról, ich przygotowaniem i koordynacją- firm takich jak nasza Agencja Castingowa Psi i Koci Ekspert . Tak trafiliśmy na plan filmu “Kler”- Wojtka Smarzowskiego, który w swoich poprzednich produkcjach, poznał trud pacy ze źle przygotowanymi zwierzakami i w rozmowie z nami, użył sformowania ” rujnowały mu zdjęcia”. Nieodpowiednio dobrane, źle przygotowane i nie profesjonalnie prowadzone pupile, mogą rzeczywiście bardzo się zestresować i na różne sposoby dać upust swoim nerwom. Bardzo złe doświadczenia w pracy z psami na planie filmowym, miał amerykański reżyser Jan Wentz, z którym kręciliśmy reklamę nowego Forda Tranzita. Reżyser kazał podstawić karetkę pogotowia, z trzema ratownikami medycznymi pod studia nagrań Alvernia Studios- “na wszelki wypadek”- tak obawiał się psów obecnych na planie filmowym.

METODY PRACY

Czasy, w których zwierzaki brutalnie były zmuszane  do pracy- na szczęście już mijają. Współpracując przy dużych i mniejszych produkcjach, spotykamy się z rosnącą świadomością ekip filmowych I szacunkiem dla pracujących zwierzą. Nasza Agencja od wielu lat przygotowuje zwierzęta do pracy przed kamerami i na każdym etapie pracy, najważniejszy jest dla nas dobrostan zwierzęcia. Bywa, że dzwonią do nas młodzi producenci i mówią, że chcąc wypożyczyć psa na parę godzin, że okaże się w trakcie nagrania co pies ma robić( śpiewać, tańczyć, recytować), ale generalnie to jest rola banalna i że nie wymaga żadnego przygotowania, w związku z czym, proszą o łaskawą wycenę zlecenia. W takich sytuacjach musimy przede wszystkim doprowadzić do urealnienia i konkretyzacji oczekiwań. Na każde zlecenie spoglądamy ze zwierzakowej perspektywy.  Każda scena musi być przećwiczona, otoczenie w którym pies, kot ma odegrać rolę, musi być znane pod względem intensywności bodźców.

Zwierzak ma z nami współpracować z wyboru, dla własnej przyjemności i frajdy. W sytuacji wzmożonego stresu, jaki niewątpliwie może generować plan zdjęciowy- zwierze musi skupić się na trenerze, zaufać mu i dać się mu prowadzić. Dlatego naszym zdaniem, najważniejszym etapem pracy  ze zwierzęciem jest zaprzyjaźnienie się z nim.

CHCESZ BY TWÓJ ZWIERZAK POJAWIŁ SIĘ NA WIELKIM EKRANIE, W TV, NA ZDJĘCIU REKLAMOWYM?

Każdy prawny opiekun zwierzaka, może bezpłatnie dodać psa, kota do bazy naszej agencji. Jeśli nasz klient poszukuje do produkcji aktora-pupila, my poszukujemy w naszej bazie kandydatów , którzy spełniają kryteria wyznaczone przez klienta. Kontaktujemy się wówczas z opiekunami i zadajemy dodatkowe pytania, a w sytuacji dopasowania do profilu, umawiamy się na pierwsze spotkanie by sprawdzić predyspozycje psychologiczne czworonoga,  do odegrania roli. Na spotkaniu poddajemy zwierze kilku próbom, by sprawdzić jego potencjał do opanowania roli i możliwości adaptacji do pracy w przewidzianych warunkach. Wybieramy zwierzaka, który najlepiej pasuje do roli, przedstawiamy warunki współpracy opiekunom, podpisujemy stosowne dokumenty i i zaczynamy szkolenie. Trener, który będzie zajmował się zwierzakiem podczas zdjęć przygotowuje go do roli. Czasami opiekunów o kontynuacje treningu w domu , by nowe zachowania szybciej się utrwaliły. Na planie zdjęciowym, jesteśmy skupieni na potrzebach zwierzaka, tak by czuł się komfortowo i by szybko i bezbłędnie odegrał swoja rolę.

Jeśli chcesz dodać swojego zwierzaka do bazy, wypełnij poniższe zgłoszenie lub wyślij maila na adres info@psi-ekspert.pl, odpowiadając na pytania ze zgłoszenia i załączając kilka zdjęć pupila.

https://psi-ekspert.pl/agencja-psow-kotow/embed/#?secret=8yYIRQE080
chevron-down