0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Czekanie i bycie w bezruchu to najstraszniejsze co może spotkać szczeniaka

Czekanie i bycie w bezruchu to najstraszniejsze co może spotkać szczeniaka!⬇️

🌸Dlatego aby nie frustrować psów, w czasie gdy trenerzy tłumaczą ćwiczenia, organizujemy każdemu psiakowi “bezpieczną bazę”, w której ma swoje zabawki interaktywne i szarpak. To zmniejsza stres i napięcie, które pojawiają się w sytuacji braku możliwości poruszania się zgodnie z potrzebami. 

🌸Procesy samoregulacji zwiększają się wraz z doświadczeniem i rozwojem układu nerwowego, ale na tym etapie życiowym szczeniak dopiero uczy się, że może adaptować się do sytuacji, która wymaga mniejszej ilości ruchu, że może chwilę poczekać. 

🌸Szczeniak jest stworzony do tego,  żeby trenować polowanie. W sytuacji kiedy nic się nie dzieje lub dzieje się za dużo, szczeniak powinien sięgać właśnie po polowanie. 

🌸Polowanie szczeniak trenuje na swoich opiekunach polując na łydki, na dłonie, poluje na muchy, poluje kopiąc dołki, poluje na wszystko co potencjalnie może się przemieszczać pod wpływem jego działania! Dlatego tym trudniej jest poczekać w bezruchu, jeśli twoja natura motywuje cię do ruchu. 

🌸 Oczekiwania opiekunów, że chcą żeby pies był “po prostu grzeczny”, powinny być trochę przeformułowane, ponieważ grzeczne szczeniaki to takie, które są najczęściej straumatyzowane, lub pochodzą z bardzo złych hodowli, warunków, w których nie mogły się zdrowo rozwijać. 

🏋️Zdrowy szczeniak powinien być polujący, wchodzący w interakcję w sposób nieprzemyślany, doświadczający, badający czy coś jest do zjedzenia czy nie, eksplorujący, itd. Trochę tak jak z dziećmi- grzeczne dzieci powinny wzbudzać niepokój. Zdrowy szczeniak i zdrowe dziecko to niegrzeczne gałgany, dlatego jeśli mają siedzieć w miejscu – trzeba im dobrze zorganizować przestrzeń i czas!

chevron-down