FITNESS DLA PSÓW 

ATRAKCYJNE ĆWICZENIA FIZYCZNE DLA PSA, PRZY UŻYCIU SPECJALISTYCZNYCH AKCESORIÓW, KTÓRE BUDUJĄ POCZUCIE SPRAWCZOŚCI PSA I WSPANIALE WPŁYWAJĄ NA RELACJE PIES-OPIEKUN.

Fitness dla psów to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zaproponować psu niezwykle zabawną i przydatną alternatywę do codziennego treningu! Naucz się dbać o układ ruchu Twojego pupila, poznaj sztuczki i zachowania, które możesz wykorzystać w codziennym życiu, aby wzmocnić stawy oraz mięśnie psa. W naszym wydaniu fitness ma za zadanie wzmacniać samoocenę i poczucie własnej wartości u psa – są to więc rewelacyjne zajęcia dla piesków lękowych,  na co dzień zmagających się z dużą ilością trudności. Dzięki tym zajęciom pies uczy się także lepiej radzić sobie ze stresem i go kontrolować. Wykonując coraz trudniejsze ćwiczenia, chcemy zbudować silną relację pies-opiekun opartą na zaufaniu. Nie ma tutaj miejsca na przymus!

Dla szczeniaków poniżej 6 miesiąca życia oferujemy socjalizację z różnorodnymi powierzchniami oraz naukę budowania równowagi w celu zapobiegania kontuzjom. Ćwiczenia dla psów do roku mogą różnic się nieco od ćwiczeń dla psów dorosłych.

Regularny trening Psiego Fitnessu zwiększa jego bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko urazu w życiu codziennym. Pies z większą świadomością ciała ma większą szansę na wyratowanie się z opresji, która normalnie skończyła by się kontuzją. U psów wystawowych pomaga to przy pracy nad odpowiednią postawą.
Psi Fitness wielowymiarowo wpływa na organizm czworonoga:

  • aktywuje i rozbudowuje mięśnie szkieletowe,
  • wzmacnia propriocepcję – świadomość gdzie w przestrzeni znajdują się części ciała,
  • poprawia koordynację,
  • poprawia kondycję,
  • odżywia chrząstki, pozytywnie wpływa na stawy,
  • kontakt z różnymi podłożami pobudza układ nerwowy.
  • ćwiczenie równowagi, pozwala skupić się na mięśniach posturalnych i refleksach. Są to mięśnie o wysokiej wytrzymałości i mięśnie, które pomagają utrzymać ciało w obliczu grawitacji.

DLA KOGO: Zajęcia dla psów, które ukończyły 5 miesięcy, aż do późnej starości. Zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, kondycję fizyczną psa, skupienie uwagi i wyciszenie psa.

Behawiorystyka

Nadmierne szczekanie jako przykład zachowania, które jest objawem większego problemu

Z „odgórnego” podejścia do kontroli zachowania, w którym opiekun rządzi, a pies musi być uległy,  zmieńmy podejście na takie, w którym staramy się odczytać stan ...
CZYTAJ DALEJ →
Wszystkie

SAMOUPOŚLEDZANIE SIĘ W INTERAKCJACH!

SAMOUPOŚLEDZANIE SIĘ W INTERAKCJACH! Piesek czy suczka, czyli płeć ma znaczenie!  Często podczas spaceru słyszymy pytanie opiekuna drugiego psa, którego spotkaliśmy “piesek czy suczka?”. Słyszałam ...
CZYTAJ DALEJ →
Dzień Dobry TVN

Patriarchat- mamy z tym problem!

Patriarchat- mamy z tym problem! Pracując z ludzmi jako socjoterapeutka, a teraz behawiorystka, z przykrością stwierdzam, że patriarchat nadal utrudnia naszą pracę, utrudnia wchodzenie ludziom ...
CZYTAJ DALEJ →