0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

NOSE WORK – PODSTAWY PRACY WĘCHOWEJ  

To szkolenie dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z noseworkiem i czerpać radość ze wspólnego polowania z psem na zapach.

Dlaczego warto?

Regularne treningi noseworku wpływają pozytywnie na zachowanie psa. Pomagają mu nabrać pewności siebie, uspokajają, uczą skupienia oraz wzmacniają relację z opiekunem. Nosework poprawia koncentrację, stymuluje mózg i poprawia jego funkcjonowanie. Opiekun nauczy się lepiej odczytywać mowę ciała swojego czworonoga, co ma ogromny wpływ na relację i pracę z psem.

Dodatkowo nosework jest świetnym wsparciem przy pracy nad problemami behawioralnymi. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wspierają terapię psów nadpobudliwych, lękliwych i agresywnych.  Nosework wspaniale też uzupełnia terapię psów cierpiących na lęk separacyjny.

Dla kogo jest nosework?

Dla wszystkich psów, które mają nos 🙂 niezależnie od wieku (od szczeniaka do seniora), rasy, temperamentu czy kondycji fizycznej.

W czasie szkolenia uczestnicy poznają podstawy noseworku, które umożliwią im przygotowanie się do udziału  w Testach Zapachowych, a dla prymusów być może nawet przygotowanie się do startu w  zawodach w klasie 0 Polskiej Ligi Nosework.

Plan kursu:

  • nauka systematycznego przeszukiwania
  • nauka znajdowania konkretnego zapachu,
  • nauka oznaczania próbek zapachowych
  • budowanie rytuału startowego dostosowanego do temperamentu psa
  • pracę nad motywacją,
  • wstęp do przeszukania przedmiotów
  • to wszystko w oparciu o partnerstwo i dobrą relację

Program szkolenia zawsze dopasowujemy do uczestników, do stopnia ich zaawansowania.

W czasie naszych zajęć pracujemy według regulaminu Polskiej Ligi Nosework.

Nosework to zajęcia są rozwijające i ciekawe dla psa i opiekuna, wpływają pozytywnie na relację, kondycję fizyczną psa, skupienie uwagi i wyciszenie psa.

chevron-down