Co komunikuje Twój pies? Czy Twój pies lubi spotkania z innymi psami? Czy ciężko jest mu zrezygnować z innego psa lub też wręcz przeciwnie: nie chce mieć z nimi nic do czynienia? A może Twój pies obawia się spotkań z innymi lub stara się odstraszyć psy zanim do niego podejdą?
Zapraszamy na Psie Rozmowy, na których masz szansę dowiedzieć się, co komunikuje Twój psiak, jak mu pomóc i wspierać go w trudnych sytuacjach. Dowiesz się jakie spotkania z psami będą dla niego najbardziej korzystne!
RELACJA PSA Z OPIEKUNEM
Poznaj lepiej swojego psa, poobserwuj go i naucz się prawidłowo interpretować jego zachowania. Naucz się jak w jasny sposób wspierać i rozmawiać ze swoim psem! Komunikacja między psami jest bardzo złożona i każde spotkanie to unikalna sytuacja, pełna niuansów i subtelnych sygnałów. Naucz się rozpoznawać komunikaty swojego psa, dowiedz się, czy spotkania z innymi psami są dla niego przyjemnością oraz jak sprawić, by były dla niego bardziej komfortowe.
TEN WARSZTAT MA NAUCZYĆ CIĘ PSIEJ KOMUNIKACJI!
Naucz się interpretować komunikacje innych psów, nie tylko swojego psa, tak by możliwe było dokonanie oceny zachowania spotykanych na spacerze psów. Obserwując innych uczestników, dowiedz się, jak reagować w różnych sytuacjach spacerowych, a także jak rozumieć sygnały napotkanych psów. Obserwacja innych uczestników kursu i innych psów daje niepowtarzalną okazję do tego, aby lepiej i głębiej zrozumieć rolę relacji między psem a opiekunem. Skorzystasz na tym, że w spokoju będziesz mógł dokonywać tych obserwacji i wyciągać wnioski. Dzięki temu możesz zrozumieć lepiej Twoją relację z psem.
Podczas zajęć omawiamy sytuacje, które wydarzają się na bieżąco. Psy najczęściej rozpoczynają najpierw dialog na dwóch placach szkoleniowych, oddzielonych od siebie płotem. Jeśli to bezpieczne, możemy zdecydować aby psy się ze sobą bezpośrednio komunikowały, natomiast nie jest to konieczne do tego, aby z psami pracować i dokonywać oceny komunikacji. W trakcie interakcji między dwoma psami i ich opiekunami, pozostali uczestnicy szkolenia są obserwatorami psiej rozmowy.
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
Na zajęciach należy mieć psa na szelkach lub obroży (nie akceptujemy psów w kolczatkach, kantarach, łańcuszkach zaciskowych itd.). Jeśli Twój pies wykazuje zachowania agresywne, może istnieć potrzeba wykorzystania dodatkowych środków zabezpieczeń, takich jak kaganiec lub linka treningowa. Warto mieć ze sobą ulubioną zabawkę Twojego psa.
PRZYJDŹ BEZ JEDZENIA, SMACZKÓW!
Na tym warsztacie nie może znajdować się jedzenie, nawet w kieszeniach ani saszetkach, gdyż może wpływać to na zachowanie psa. Ewentualne nagrody należy zostawić w samochodzie.
LOGISTYKA
W Psiej rozmowie biorą udział dwa psy. Pozostałe psy, które mają brać udział w rozmowach i czekają na swoją kolejkę muszą pozostawać poza placem. Najlepiej jeśli jeden opiekun jest na części obserwacyjnej (czyli obserwuje Psią rozmowę innych psów) a drugi opiekun lub pomocnik, spaceruje z psem po niedalekiej okolicy lub czeka z psem w aucie i jestem pod telefonem. W trakcie pojedynczego godzinnego spotkania będą aktywnie brały udział najczęściej 4 psy.
KURS OBEJMUJE:
- 6 spotkań warsztatowych, każde trwa godzinę. Zajęcia odbywają się w naszej szkole, ale na zewnątrz, dlatego w razie deszczu, wichury, będziemy przekładali zajęcia.
- Każdy pies będzie brał czynny udział w około 3 zajęciach(może się zdarzyć, że więcej)
- W trakcie pojedynczych zajęć, będą rozmawiały ze sobą 4 psy. To oznacza, że pozostałe psy zostają w domu, a ich opiekunowie przychodzą na zajęcia bez psów, tak by obserwować komunikację i interakcje psów, które czynnie biorą udział w Psich rozmowach.