Żyjemy razem z psami pod jednym dachem – zainteresujmy się nimi, przyglądajmy się im badawczo – psy nieustannie […]
Żyjemy razem z psami pod jednym dachem – zainteresujmy się nimi, przyglądajmy się im badawczo – psy nieustannie nas obserwują i podejmują próby komunikacji z nami – zróbmy to samo w stosunku do nich. Brzmi to trywialnie, ale zaprzyjaźnijmy się z psami – traktujmy je jak przyjaciół.
Bycie mądrym i odpowiedzialnym opiekunem zwierzęcia zakłada, że przyjmiemy jego wspaniałe towarzystwo z szacunkiem i zrobimy wszystko, by przeżył życie w zdrowiu i szczęściu. Chcemy dzielić się wiedzą o emocjach, psychice i potrzebach psich. To nasza pasja i misja.
Systematycznie poszerzana i aktualizowana wiedza, wieloletnia praktyka, dają nam możliwość dostosowania technik pracy, do indywidualnych potrzeb opiekunów, i ich psów. Nauka i modyfikacja zachowań z nami odbywają się w sposób wolny od presji. I to nas wyróżnia wśród większości osób pracujących z psami – nie używamy przemocy psychicznej, fizycznej, nie stosujemy korekt, ponieważ wiemy, jak bardzo negatywnie wpływają one na samopoczucie każdego psa. Jesteśmy doświadczonymi Trenerami, Instruktorami Szkolenia psów- to daje nam olbrzymie doświadczenie, które przedkłada się na praktyczne porady i ćwiczenia. Jesteśmy również Certyfikowanymi Behawiorystami- rozumiemy przyczyny zachowań, potrafimy zdiagnozować źródła, a nasze decyzje podparte są zawsze nowoczesną wiedzą naukową.
Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem, ponieważ marzymy o świecie, w którym ludzie żyją ze zwierzętami w zgodzie, szacunku i przyjaźni.
ZASADY SZKOLENIA PSIEGO EKSPERTA:
- WYŁAPUJEMY I NAGRADZAMY DOBRE ZACHOWANIA PSA – czyli takie, które nam się podobają i akceptujemy.
- UCZYMY PSA NOWYCH ZACHOWAŃ – szkolenie to dla psa praca, która daje mu spełnienie, satysfakcje i zadowolenie z siebie. Warto szkolić psa całe jego życie.
- PRZERYWAMY ZACHOWANIA NIEPOŻĄDANE – nie pozwalamy psu, np. obszczekiwać ludzi, innych psów, przedmiotów – przerywamy takie zachowanie i mówimy psu, co ma robić, np. „do mnie”, „siad”, a następnie przekierowujemy uwagę psa na siebie, zabawkę lub prosimy o wykonanie innej czynność, którą akceptujemy.
- ZAPOBIEGAMY ZACHOWANIOM NIEPOŻĄDANYM – jeśli np. wiemy, że pies jest na takim etapie szkolenia, że podejście do obcego psa, wywoła u niego panikę (szczekanie, bronienie się), zwiększamy dystans do innych psów zanim nasz pupil zacznie reagować w niepożądany sposób i szkolimy go w bezpiecznej (w odczuciu psa) odległości.
- FORMUŁUJEMY OCZEKIWANIA – jak najklarowniej staramy się wydawać polecenia i prośby – używajmy jak najwięcej mowy ciała, psu będzie znaczenie łatwiej zrozumieć nasze ciało niż słowa.
- CZYTAMY MOWĘ CIAŁA PSA – i reagujmy na nią; jeśli pies się stresuje – zróbmy wszystko, żeby nie pogłębić jego stresu i podnieść mu nastrój.
- KOMUNIKUJMY SIĘ Z PSEM W SPOSÓB DLA NIEGO JASNY – używamy sygnałów uspokajających, szanujemy przestrzeń psa i jego prawo do odmawiania wykonywania polecenia.
Dziękujemy za zaufanie
Zespół Psiego Eksperta