0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

GDZIE PIES LUBI BYĆ DOTYKANY I GŁASKANY?

Drapanie i głaskanie jest ogromną potrzebą większości czworonogów. Badania udowadniają jak wiele zalet mają takie pieszczoty. […]

Drapanie i głaskanie jest ogromną potrzebą większości czworonogów.

Badania udowadniają jak wiele zalet mają takie pieszczoty. Są nie tylko przyjemnością, ale także nagrodą. Warto jednak dowiedzieć się, w których miejscach na ciele psa sprawiają mu one największą przyjemność.

Głaskanie i drapanie wzmacnia więź i jest pozytywnym doświadczeniem dla psa, jak i właściciela. Dodatkowo niweluje stres i uspokaja nerwy.

Do ulubionych miejsc, gdzie czworonogi lubią być głaskane zaliczają się m.in.:

  • Okolice za uszami
  • Klatka piersiowa
  • Brzuch i boki
  • Nadasa ogona
  • Okolice szyi i przedpiersie
  • Wewnętrzna strona ud

Warto pamiętać, że nie każde zwierzę będzie tak samo szczęśliwe z głaskania wyżej wymienionych miejsc. Można bardzo łatwo zauważyć po psie, kiedy sprawia mu to przyjemność. Nie powinno się jednak przesadzać. Kiedy zwierze pokazuje, że nie ma na to ochoty, nie należy tego kontynuować. Możliwe, że ruchy wykonywane są zbyt nerwowo, sprawiają ból, lub po prostu nie są dla psa komfortowe. Większość czworonogów nie lubi też klepania, które może zostać odebrane jak uderzenie czy kara.

Pieszczoty powinny być uspokajające i terapeutyczne dla psa i jego opiekuna. Takie zachowanie przynosi ogromne korzyści dla obu stron i niesamowicie wzmacnia więź.

chevron-down