0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Integracja sensoryczna psów

Dlaczego nasza szkoła ma taki bogaty plac szkoleniowy? Po co te przeszkody, baseny? Dlaczego wprowadzamy elementy fitnessu na Psim przedszkolu? 

Zależy nam na polepszeniu integracji sensorycznej Waszych psów. Chwile, w których korzystacie z toru przeszkód i basenów, to pożywka dla mózgów Waszych psów! 

Słaba integracja sensoryczna psów zdarza się coraz częściej, ma swój początek w zbyt jałowym środowisku życia szczeniaków i kontynuację w osiedlowych spacerach, tych samych ścieżkach spacerowych i braku możliwości ruchu we własnym tempie. 

Ciekawostka! Prawidłowe integrowanie bodźców jest mocno skorelowane z umiejętnościami społeczny, ponieważ ocenianie sytuacji społecznych, dokonuje się właśnie w oparciu o przetwarzanie bodźców. 

Jeśli mózg nie radzi sobie z integracją bodźców, będzie błędne oceniał sytuacje, w której się znajdujemy. Mózg przetwarza, porządkuje ciągi impulsów sensorycznych w taki sposób, by przekazywały psu wiarygodne i dokładne informacje na temat jego samego i otaczającego go świata. 

Porada! Różnorodność, wzbogacone środowisko, organizacja przestrzeni w taki sposób, by pies poruszał się świadomie i uważnie, by balansował, poruszał się we własnym tempie, różne nawierzchnie, faktury, nachylenia. Spacer w lesie zapewnia to wszystko, jeśli dobrze się rozejrzyjcie i wykorzystacie dary natury.

chevron-down