0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Nasza współpraca z Dawidem Podsiadło przy kręceniu reklamy

Ostatnio wzięliśmy udział w powstawaniu reklamy banku Credit Agricol. Z racji tego, że prowadzimy min. Agencję Castingową […]

Ostatnio wzięliśmy udział w powstawaniu reklamy banku Credit Agricol. Z racji tego, że prowadzimy min. Agencję Castingową psów i kotów zlecono nam przeprowadzenie castingu dla kota, który będzie jechał na kolanach swojej opiekunki – aktorki. Dominującą rasą był Maine Coon. Piękny i puchaty kot miał jechać na tylnym siedzeniu na kolanach swojej opiekunki w scenie, w której radosna i uśmiechnięta rodzina będzie jechała kabrioletem przez miasto.

Był to piękny, zabytkowy, złoty Ford Mustang z 1965 roku.

Po przeprowadzeniu przez nas castingu, wybraliśmy kilku kocich kandydatów i przetestowaliśmy je pod kątem odporności na stresujące sytuacje. Ważne, aby sprawdzić, czy zwierze odnajdzie się w roli, tak by się nie stresowało i rozpoznało sytuację jako znajomą i bezpieczną.

Kiedy umowa została niemalże sfinalizowana okazało się, że producenci reklamy biorą również pod uwagę wystąpienie psa- zamiast kota, pod warunkiem, że zaproponujemy im takiego, który będzie idealnie pasował do tej sceny. Wysłaliśmy zdjęcie psa, który naszym zdaniem był stworzony do podróżowania złotym mustangiem. Pięknego Pudla Toy w kolorze czerwonym.

Śliczna pudelka o imieniu Malinka została wybrana do roli tego samego dnia, kiedy wysłaliśmy jej kandydaturę.  Wizja oryginalnego psa z rozwianymi od wiatru włosami i długimi uszami zdecydowanie bardziej ich przekonała.

Na podstawie zdjęć Malinki sporządzono poglądowe grafiki dotyczące poszczególnych scen, a my zajęliśmy się przygotowaniem jej do roli.

Reklamę kręciliśmy w Warszawie, gdzie wraz z Trenerem Grzegorzem pojechał nasz pudelek. Na planie spędziliśmy kilka godzin i poznaliśmy świetną ekipę filmową, która szanowała czas pracy psa, starała się sprawnie pracować i była do tego doskonale przygotowana. Aktorzy zaprzyjaźnili się z Malinką i wszystko przebiegało zgodnie z planem.

W reklamie brała też udział jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej – Dawid Podsiadło. Piosenkarz znany z piosenek takich jak : „Nie ma fal”, „Małomiasteczkowy” czy „W dobrą stronę” okazał się bardzo sympatyczną osobą, rozdawał autografy i podpisywał płyty.

Mimo profesjonalizmu ekipy filmowej i dyscypliny na planie, kilku sekundowe sceny wymagały całodziennego kręcenia. Byliśmy jednak pozytywnie zaskoczeni organizacją i pozytywną atmosferą na planie. Było to dla nas z pewnością świetne doświadczenie i niezapomniane przeżycie, a reklame banku Credit Agricol można już zobaczyć w telewizji.

chevron-down