0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

PIES DLA BIEGACZA, AKTYWNY, SPORTOWY

Większość psów uwielbia biegać. Wśród nich są takie, które uwielbiają długie dystanse, krótkie odcinki lub po prostu szybkie […]

Większość psów uwielbia biegać. Wśród nich są takie, które uwielbiają długie dystanse, krótkie odcinki lub po prostu szybkie spacery. Coraz częściej właściciele szukają pupila, który będzie świetnym partnerem do biegania, chętnie dotrzyma kroku i nie będzie męczył się zbyt szybko. Przed rozpoczęciem takich treningów warto stopniowo przygotowywać psa do pokonywania określonych dystansów i wspólnego biegu.

Idealny towarzysz to takich treningów powinien być posłuszny, energiczny i wytrzymały. Istnieje wiele ras odpowiadających na takie potrzeby opiekunów, m.in.:

WYŻEŁ WEIMARSKI

Bardzo energiczna rasa, świetnie nadająca się do długodystansowych odcinków. Długo potrafi trenować z właścicielem przez jego duże pragnienie pracy i wysoką aktywność. Idealnie porusza się po nierównym terenie lub szlakach, a dodatkową zaletą jest łatwość szkolenia i ogromna chęć uprawiania sportu.

WYŻEŁ NIEMIECKI KRÓTKOWŁOSY

Ten średniej wielkości pies myśliwski ma ogromne zasoby energii. Świetnie sprawdzi się podczas wspólnego biegu, również na szlakach. Rasa wygląda na idealnie przystosowaną do biegania, ponieważ ma opływowe ciało i bardzo niski procent tkanki tłuszczowej. Jest kompanem wielu zwolenników długich dystansów, również podczas wysokich temperatur. Potrafi się świetnie chłodzić.

OWCZAREK AUSTRALIJSKI

Owczarki australijskie to jedna z najłatwiejszych ras do trenowania. Są oddane właścicielowi i bardzo chętne do długiej pracy. Świetnie sprawdzą się na trasach z przeszkodami. Potrafią stworzyć z właścicielem świetną relację, a wspólne treningi przynoszą obopólne korzyści.

DALMATYŃCZYK

Przystosowany do długich i stabilnych biegów. Wymaga bliskiego kontaktu z psem i jest pełen radości z życia. Jego duży temperament świetnie sprawdza się podczas wspólnych treningów. Uwielbia ruch i przestrzeń, przez co z przyjemnością towarzyszy biegaczowi czy rowerzyście, a jego wytrzymałość pozwala na pokonywanie sporych odległości.

BORDER COLLIE

Jest niesamowicie inteligentnym i bardzo energicznym sportowcem. Prawidłowo wyszkolony jest świetnym partnerem i daje dużo radości ze wspólnego biegania. Zawsze chętny do pracy border collie może być świetnym wyborem dla aktywnego, lubiącego sport opiekuna. Świetnie poradzi sobie nawet podczas biegania w niskich temperaturach.

Warto pamiętać o odpowiednim przygotowania pupila do aktywności, którą będziemy chcieli z nim wykonywać. Należy też zaopatrzyć się w odpowiedni to takich treningów sprzęt, a każdy rodzaj wykonywanego sportu będzie ogromną przyjemnością dla psa jak i właściciela.

chevron-down