0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Zachowania dystansujące psów

Kiedy pies potrzebuje większej przestrzeni osobistej, czyli o zachowaniach dystansujących. Zachowania dystansujące psów w stosunku min. do innych psów, ludzi pojawiają się z powodu nadmiernego stresu, braku społecznych kompetencji, złych doświadczeń, zbyt małej przestrzeni, zbyt krótkiej smyczy, złego samopoczucia, braku ochoty. Naturalną reakcją psa, na potrzebę zwiększenia dystansu jest… odejście, czyli zwiększenie dystansu na własną rękę. 

Ale gdy to nie jest możliwe psy zaczynają odsuwać od siebie psy, ludzi, którzy wywołują stres: wpatrują się, warczą, szczekają, atakują. Psy, które kładą się na ziemi i wpatrują w innego psa, biegną na wprost na drugiego psa, szczekają na innego psa lub na swojego opiekuna, gryzą smycz, stają w miejscu i nie chcą iść na przód – nie powinny podchodzić do drugiego psa, człowieka, ponieważ emocje, które im towarzyszą nie sprzyjają społecznym, pokojowym zachowaniom.

Tym psom potrzebne jest odejście i wyciszenie się. A w kolejnej podobnej sytuacji, sami zabezpieczmy psom większy dystans.

chevron-down