0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Życie szczeniaka

Życie szczeniaka jest najczęściej zbyt intensywne. Za mało w nim nudy, za szybkie w nim tempo. Jak organizować spacer, który dobrze wpłynie na rozwój malca? ⬇️

⚡Spacery są najczęściej naszpikowane zbyt dużą ilością bodźców, za dużo ludzi, samochodów, mijanych psów. Wystarczy, że mieszkamy na osiedlu, aby pies nie miał szansy wejść w tryb “zaangażowania społecznego”, który jest najwłaściwszy dla optymalnego. Zamiast tego pies się dosłownie napina, oporuje jest w trybie alarmowym, jego czuwanie jest wzmożone- w tej wersji kształtujemy głównie strategie związane z atakiem i ucieczką. 

🐢Na spacerach warto poszukać miejsca spokojnego, łagodnego i spędzać tam większość spacerów. Zamieńmy się wówczas w żółwie, powolne, milczące, dajmy psom doświadczać, zaspokajać ciekawość:o kamyczek, ślimaczek, listek, gałązka i atak na jaskinię kreta! 

🧘‍♀️Samoregulacja lubi wolne tempo, umiejętność adaptacji idzie w parze z czasem. A właśnie tego trzeba Waszym psom. Mniej kontaktów, ale jeśli są to miłe, pouczające i leniwe doświadczanie, budowanie opinii o świecie: bezpiecznym i spokojnym. I nawet jak pojawi się trudna sytuacja -reakcja na nią będzie wyważona, adekwatna.

chevron-down