0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Uczymy dzieci, jak szkolić psy!

Często odbieramy telefony od naszych klientów o takiej mniej więcej treści: „Pies mnie słucha, ale dziecko podgryza!” […]

Często odbieramy telefony od naszych klientów o takiej mniej więcej treści:

  • „Pies mnie słucha, ale dziecko podgryza!”
  • „Kupiliśmy psa córce, ale on ją dominuje!”
  • „Dzieci biegają po ogrodzie, piszczą bawią się i prowokują psa, dopóki ten wreszcie, nie ugryzie ich w zabawie za mocno i następuje tragedia, płacz i rozpacz!”

Relacja dziecka z psem jest bardzo szczególna. Wyjątkowość tej relacji, polega na tym, że psy bardzo różnie postrzegają dzieci. Wiedzą, że dziecko to nie dorosły, bo inaczej i więcej się rusza, ma bardziej piskliwy głosik, inaczej pachnie.

Psy mogą dzieci uwielbiać, kochać, bronić, pilnować, ale mogę się ich też bać, nie przepadać za nimi i unikać. I w zależności od ich stosunku do dzieci, należy odpowiednio pracować nad tą relacją. Dzieci, które zaczynają szkolić swoje psy, zaczynają inaczej się zachowywać, a to wpływa na zachowanie psa.

Co więcej, dzieci, które szkolą psy – budują poczucie własnej wartości, stają się wrażliwszymi obserwatorami. Zaczynają rozumieć przyczynowo skutkowy ciąg zdarzeń, który doprowadzał do sytuacji, w której bywały podgryzane i drapane przez psa.

Cudownie jest patrzeć, jak chaotyczno-zabawowa relacja dziecka z psem, przeradza się w głęboką przyjaźń, opartą na zaufaniu i szacunku. Zapraszamy dzieci na szkolenia!

chevron-down