0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

PsiEkspert

Spacer

Spacer może pełnić wiele funkcji w życiu psa. Jeśli umiejętnie go wykorzystujemy i dobieramy odpowiedni spacer do potrzeb psa, możemy bardzo wiele zdziałać.

🌻Spacer może być wspaniałym wydarzeniem społecznym. Psy bardzo często potrzebują kontaktu z innymi psami, naszym zadaniem jest to aby te kontakty były jak najbardziej zrównoważone. 🌻Wydarzeniem społecznym jest również wirtualny kontakt z psami poprzez feromony. Jeśli nasz pies zaznaczył swoją obecność poprzez ślady zapachowy w jakimś miejscu, to jest szansa, że następnego dnia może zebrać odpowiedzi od wielu wielu psów, które w trakcie spacerów odpowiadały na jego wiadomość. np. na sikały, rozkopywały w tym samym miejscu.

🌻Spacer dekompresyjnej może rozluźnić,  pomagać się odstresowewać. Podążamy wówczas za psem, robiąc wiele przerw na głęboki oddech i rozglądanie się. 

 🌻Spacer sensoryczny może dostarczyć psu ważnych wrażeń i stymulacji. Dreptamy wówczas po NIEwydeptanych ścieżkich, maszerujemy po liściach, szyszkach, kałużach, kamieniach, pagórkach, ciało odbierało nietypowe bodźce, łapie balans, aktywuje głębokie mięśnie. Budujemy świadomość ciała i uważność. 

Jakie spacery lubi Wasz pies? Od czego to zależy? 

chevron-down